EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Ocak 2014 Pazar

ÜRÜN DENEYİMİ : HANGİ PİKABI ALMALIYIM?
Cd arşivi yapmak zor ve meşakkatli bir uğraştır. Cd arşivlemeye 2000’li yıllarda başlamış birisi olarak özellikle 90’lı yılların cd’lerini bulmak daha da zor hatta zaman zaman imkansız hale gelebiliyor.
Eğer söz konusu plak  koleksiyonu yapmaksa durum çok daha çetrefillidir. Plakların adeta karaborsa olduğu bugünlerde bir de plak arşivi yapmak için kolları sıvadıysanız maddi ve manevi olarak büyük uğraş vermeniz gerekiyor. Bir heves başladığım plak arşivciliğinde çok yol kat ettiğim söylenemez ancak son günlerde çevremdeki arkadaşlarımdan aldığım ‘’Nasıl bir pikap almalıyım?’’ sorusunu da bir yazı ile cevaplamak istedim. Bu konuda çok farklı tecrübeler edinmedim ancak aldığım ilk pikaptan da hayli memnun olduğumu söyleyebilirim. Özellikle D&R ‘larda kolaylıkla bulabileceğiniz Numark’ın pikabını yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. ‘’Numark Pt01 Usb Pikap’’ adı ile internet üzerinden de kolayca ulaşabilirsiniz.


Söz konusu pikapta, 33’lük, 45’lik ve 78’lik plakların hepsini çalabiliyorsunuz.Yapmanız gereken şey plağı yerleştirmek ve 33,45,78 seçeneklerinden bir tanesini işaretlemek.
Dinlediğiniz plağı, bilgisayarınıza arşivlemek isteyebilirsiniz ya da plağı her yerde dinleme olanağınız olmadığı için şarkıyı kaydedip ipod’unuzdan, telefonunuzdan dinleyebilirsiniz. Bu önemli ve kayda değer bir özellik gerçekten.
Bunun yanında bir ev partisini veriyor ve bu partinin DJ’i olmak isteyebilirsiniz. O zaman pikabınıza ses sisteminizi bağlayabilirsiniz. Gümbür gümbür bir yükseklik seviyesinde plak kalitesinde şarkılar dinlemek de bir müzik sever olarak hakkınız şüphesiz!


Ürün D&R’larda 399 TL’den satışta ancak internet üzerinden indirimli satın almak imkanınız da olabilir. Numark zaten DJ’lerin ve müzisyenlerin tam not verdiği bir marka. Ben de bu ürünle bunu tescillemiş oldum. Pikap alacak takipçilerime tavsiye ediyorum.

Ahmet Erten/ Hayat Müzik/2014
Share this post

3 yorum Yeni Yorum Yap

 1. evet, ben de bir sene önce bu pikaptan aldım. ama farklı olan şey şu ki ben pikap aldığımda hiç plağım yoktu. satın alırken ajda'nın "sen mutlu ol" plağını da almıştım.şimdi ise 10a yakın var. ama iyi ki teknoloji var 3-5 şarkı sonra plağı değiştirmek zorunda kalıyorsun bu biraz can sıkıcı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa almayı düşünüyordum,yorumunuzu okuyunca bir durdum. Ve anlamadımda :D plağı değiştirmerk nedir ?

   Sil
 2. kutu içeriğinde 45rpm adaptörü dahildir derken cihaz üzerinde 33,45 ve 78 lik plaklar için rpm ayar butonu mevcut.
  tek adaptör ile bu ayarlama ve farklı plakları çalabilme özelliğini gösterebiliyormu?

  YanıtlaSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe