EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

27 Ocak 2014 Pazartesi

EMRE ASLAN ''BİRDENBİRE''


Emre Aslan, kariyerinin ilk albümü ''Birdenbire''yi 3 Adım Müzik etiketi ile yayınladı.Tüm söz ve müziklerin Emre Aslan’a ait olduğu albümün prodüktörlüğünü Majeste grubu başta olmak üzere çok sayıda albümde gördüğümüz Alper Gemici yaptı. Albümde Ozan Tügen (cura), Uğur Gülbaharlı (piyano), Ceren Tügen Akyıldız (düet), Sinan Kaynakçı (Pinhani)(gitar) gibi usta müzisyenler konuk olarak yer aldı. Babajim İstanbul ve İskender Paydaş stüdyolarında kaydedilen albümün miksleri Mars Ankara stüdyolarında Mehmet Uğur Memiş, masteringi ise Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

İstanbul, Antalya, Moskova, Bakü, Los Angeles gibi birçok farklı şehirde, seyahatlerde, 2003-2013 yılları arasında yazılmış enerjik ve umut dolu şarkılardan oluşan albüm, son yıllarda müzik dünyasının içine girdiği melankolik ruhtan alabildiğine uzak bir yapıda hazırlandı. Albümde piyano, çello gibi Klasik Batı Müziği enstrümanlarının yanı sıra ut, klarnet, cura, darbuka gibi Türk Müziği enstrümanları da kullanıldı.

Albümle aynı adı taşıyan “Birdenbire” şarkısının video klibini Evren Arasıl, imaj fotoğraflarını İbrahim Özbunar çekti. Klip ve fotoğraflar için stil danışmanlığını ise ünlü modacı Hatice Gökçe yaptı.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe