EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

19 Aralık 2013 Perşembe

ÜMİT SAYIN, YENİ ALBÜMÜ ''KENDİLİĞİNDEN''İ AHMET ERTEN'E ANLATTI!

 ''Artık her şey eşitlendi...''

- Düet şarkılardan oluşan kariyerinizin özel şarkılarına yer verdiğiniz albümden sonra neler yapacağınızı merakla bekliyorduk. Uzun zamandır Ümit Sayın’dan yeni şarkılar duymayı özledik ve nihayet ‘’Kendiliğinden’’ geldiniz.. Yeni albümden söz eder misiniz?

Kendiliğinden albümü 2004'ten beri benim de beklediğim ve beklettiğim bir albümdü. Bu, benim ilk akustik albümüm. Uzun ve çok emek isteyen bir iş oldu. Şarkı aralarına koyduğum efektler yaşadığım ruh hallerini ve üzerimden geçen zamanı en iyi şekilde dinleyiciye ifade etmek için kullanıldı. 2004-2007 yılları arasında yazdığım şarkılar sanki 24 saat içinde yaşanıyormuş gibi bir ambiansla sunuldu. Ben buna '3 yıl süren bir gün' diyorum...

- Ümit Sayın, özel bir ses, önemli bir söz yazarı ve besteci. Siz bütün bu sıfatlar arasından en çok hangisini kendinize yakıştırıyorsunuz? İşin üretim/mutfak kısmı mı yoksa performans kısmı mı sizi heyecanlandırıyor?

Şimdilerde her şey eşitlendi. Eskiden olsa mutfağını daha seviyorum derdim. Bu albümde sanki sesime daha uygun şarkılar yazdım, o yüzden şarkıları yorumlamak daha rahat ve daha zevkli hale geldi.''Hiç bir zaman star olmak için uğraşmadım''

- 90’lı yıllarda hayatımıza girdiğiniz ve o günden bu güne özel şarkılarla hep var oldunuz.  O dönemlerde starlığa oynayan isimlerin yanında siz çok ayrı bir yerde konumlanmış gibisiniz. Buradan hareketle ’’ Hiç starlığa oynamadım’’ diyebilir misiniz?

Star olmak derdini hiç taşımadım çok şükür. Güzel ve uzun soluklu dinlenebilir eserler yaratmak bana daha çekici ve anlamlı geldi. Ben, bunun delisi oldum.

- Ümit Sayın, kariyer yolculuğunuzda çok sayıda önemli sanatçının diskografisinde iz bırakan şarkıların yaratıcısı… Eminim her şarkınız çok özeldir sizin için ancak sanki ‘’Gönül Yareler İçinde’’ bir başka.. Kişisel bir değerlendirme olacak belki ama Bendeniz’le bu anlamda kimyalarınızın çok uyuştuğunu düşünüyorum. 

Ben kıyafetlerimi  hazırlıyorum ve sunuyorum. Kim üstüne neyi yakıştırıyorsa onu alıp giyiyor. Bazen ve ender olarak şunu giyersen sana çok yakışabilir diyorum. Bunu bir Bendeniz'de bir de Levent Yüksel'e verdiğim şarkılarda yaşadım.

- ‘’Kendiliğinden’’in bir özelliği de sizin prodüksiyon firmanız ‘’Ümits’’ imzasını taşıyor olması. Bu prodüksiyon firmasında sadece sizin albümleriniz mi yayımlanacak? 

ÜMİTS sadece benim albümlerimi sunmayacak,kıymet ve ışık gördüğüm yeni kişi ya da gruplara da imkan yaratacak. ÜMİTS sadece müzikle de sınırlı kalmayacak.


- Bu süreçte belirlenmiş sahne programlarınız var mıdır?

Sahneden çok,yeni albümün üzerine ve tanıtımına enerjimizi veriyoruz.yeni yılla birlikte tüm şehirleri dolaşmak istiyoruz. İlk etapta ocak ayında İstanbul'da bir performans yapmayı düşünüyorum. Yeni şarkıları dinleyiciyle buluşturmak için sabirsızlanıyorum.

- Yeni klibiniz için ‘’ ilk defa bir klibimde kendimi sevdim’’ demişsiniz. Bu klibi diğerlerinden ayıran özellik nedir?

İlk defa bir klibimde rahat ve kendim gibiydim. Bu hoşuma gitti. Tabi ki Koray Kasap'ın etkisi ve beni anlaması işleri oldukça kolaylaştırdı.


- Son olarak dinleyicilerinize ve Hayat Müzik okurlarına neler söylemek istersiniz?

Herkese müzikle dolu güzel bir yıl diliyorum. Hayat Müzik'ten bizleri takip etmeye devam ediniz. Sevgiler!

Röportaj:Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2013
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Adsız15:40

  Keşke bu adamın şarkılarını MStar'a getirseler :(

  YanıtlaSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe