EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

31 Aralık 2013 Salı

MÜZİĞİN TILSIMI ''SENİN HİKAYEN''DE!Geçtiğimiz günlerde Bumerang’ın davetlisi olarak ‘’Senin Hikayen’’ filminin özel gösterimine davet edildik. Film oyuncularının da katıldığı bu özel gösterime katılmadan bu denli sıcak ve içsel yolculuğa çıkaracak bir film izleyeceğimizi elbette tahmin etmiyorduk…


Hayatın içinden, son derece başarılı bir senaryo ve başta Nevra Serezli olmak üzere şapka çıkartılan oyunculuklar… Senin Hikayen filmi hakkında spoiler vermek istemiyoruz ancak filmin konusunu da paylaşmadan olmaz.‘’Hakan ve Esra evliliklerinin yedinci yılını tamamlayan, birbirlerini halen tutkuyla seven, 30'lu yaşlarında bir çifttir. Esra özel bir şirkette iyi bir kariyer sahibidir ve hatta yurt dışından iş teklifi almıştır. Müzik stüdyosu olan Hakan ise aldığı reklam, film projeleri ile ailesini geçindirmeye çalışan, sevgi dolu bir eştir. Hakan'ın annesi Meral'da ise kanser belirtileri baş göstermeye başlar, tedaviyi kabul eden Meral henüz torun sevmeden hayata veda etmemeye kararlıdır. Ama Esra ile Hakan da çocuk konusunda terredütler yaşayan bir çifttir. Esra bir yandan kariyerini düşünür, bir yandan çocuk sahibi olmak kafasında soru işaretiyken, yaşam ikisine de güzel bir sürpriz yapar... ‘’Filmin senaryosu, aynı zamanda filmin yönetmeni  Tolga Örnek imzası taşıyor. Film sonrasında sohbet etme fırsatı bulduğumuz Tolga Örnek aslında kendi hayatından karelere de filmde yer verdiğini söylüyor. Filmdeki gelin-kayınvalide ilişkisi başta olmak üzere pek çok detayı kendi hayatından almış Örnek, ve en güzeli de filmi oğluna ithaf etmiş… Bir babanın çocuğuna verebileceği en kıymetli ve kalıcı hediyelerden birisi olsa gerek bu film.

Her evli çiftin başına gelebilecek bebek yapma tereddütü, sonrasında bebek dünyaya geldiğinde yaşanan yeni hayata geçiş,  kadınların daha yoğun hissettiği annelik ve kadın olma ikilemleri son derece doğru ve dozunda anlatılmış. Özellikle yeni ebeveyn olmuş biriyseniz, filmdeki bu kareleri tebessümle seyretmemeniz mümkün değil! Filmin müzikleri ise apayrı bir yazı konusu olabilir.. Cem Adrian'ın muhteşem yorumu sizi en az oyunculuklar ve senaryo kadar etkiliyor!

Filmle ilgili daha fazla detay vermek olmaz! Devamı tam da şimdi size en yakın sinemada… 

Gidin ve içinizi ısıtın..

Bu aslında #seninhikayen…

Facebook : www.facebook.com/seninhikayenfilm
Twitter : www.twitter.com/senin_hikayen

Instagram : www.instagram.com/seninhikayenfilm
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe