EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

6 Aralık 2013 Cuma

BERKSAN, AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!

-Uzun süren bir aranın sonrasında önce Hande Yener imzalı ''Ya ya ya'' ile dinleyici ile buluştunuz sonrasında ise albümünüz geldi. Önce Hande Yener'le ortak çalışmalarınız hakkında konuşmak istiyorum. Nasıl bir araya geldiniz?

Hande ile farklı işler adına aynı stüdyoda bulunduğumuz bir günde "Ya Ya Ya Ya"nın iskeleti oluştu. Hande şarkıyı çok sevdi ve hemen bitirmemizi istedi. Daha doğrusu Hande de öyle bir enerji var ki belki de o gün o şarkı bitmeyecekti; ama resmen şarkıyı içimizden söküp aldı. Bazı şarkıcıların böyle farklı bir enerjisi vardır. Hande de onlardan birisi. Çok da özel bir ses olduğuna inanıyorum. Güzel bir çalışma, güzel bir birliktelik oldu. Zaten aldığımız tepkiler de ortada. 40 milyonun üzerinde bir dinleyiciye ulaştı. Bundan ötürü büyük gurur duyuyorum. Öncelikle bunu söyleyebilirim. Kendi albümüme gelecek olursak da aynı dönemde birçok heyecanı yaşamaktan ötürü çok mutluyum. Gösterilen ilgiden ve sevgiden ötürü herkese teşekkür ediyorum.

-Ya Ya Ya sonrasında bir de ''Biri Var'' şarkısında bir araya geldiniz. Hande Yener'le müzikal anlamda çalışmalarınız uzun soluklu mu olacak?

Şöyle söyleyebilirim ki müzik yaptığımız sürece mutlu olan insanlarız. Güzel bir birliktelik oluştu. Turaç Berkay Özer, Volga Tamöz, Hande Yener ve ben sevgi dolu bir çete olarak ilerliyoruz yolumuzda. Poll Production ailesi de bunun en önemli etkenlerinden birisidir. Daha birçok şarkıda hep beraber bu isimlerin imzalarını göreceksiniz. Hande için de aynı şey geçerli. Hande'nin albümünde yer alan şarkılarımız da olacak. Bundan büyük bir mutluluk duyuyoruz. "Biri Var" için şunu söyleyebilirim inanılmaz bir beste, inanılmaz bir aranjeye sahip. Volga Tamöz'ün yeteneği gerçekten bir ışık gibi duruyor bu şarkı üzerinde. Şarkı aslında birkaç sene önce bestelenmiş bir parçaymış ama duyar duymaz buna söz yazmalıyım dedim. Şarkıyı bitirdiğimiz anda da şarkı zaten ben Hande Yener'in şarkısıyım diye bağırıyordu. Yine güzel bir sinerji, yine güzel bir paylaşım oldu. İşte bahsettiğim o güzel çetenin meyvelerinden bir tanesi de budur.

-Albümünüz ''Oh Oh'' tan bahsedelim biraz da..

Evet "OH OH" albümü Poll Production etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldi. 4 yeni şarkı ve 3 versiyondan oluşan bu albümde Volga Tamöz ve Turaç Berkay Özer ile çalıştım. "Oh Oh"un versiyonlarında ise Mert Hakan, Berna Öztürk ve Batu Çaldıran isimlerini göreceksiniz. Bu aslında çok ses çıkaran mini bir albüm oldu benim için. Bundan sonra daha kısa aralıklarla daha çok heyecanlar yaşayacağız sevenlerimle. Bunun müjdesini şimdiden verebilirim.

-İlk albümünüz ''Çilek''ten bu yana müzikal kariyerinizi değerlendirdiğinizde nasıl bir grafik gözlemliyorsunuz?

Kariyerimde 80'in üzerinde besteye imza atmışım. Gerçekten ilk şarkılarımı dinleyenlerle paylaştığımda bu kadar fazla olacağını hayal bile edemezdim. Ama şu anda bundan çok daha fazlasını paylaşacak gücü hissediyorum içimde. Bundan dolayı büyük minnet duyuyorum Yüce Allah'ıma. Kariyerimi değerlendirecek olursak 10 yıllık bir süreçte arkama dönüp baktığımda bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az insanın var olduğu bir yerde ismimin yaşıyor olması benim için oldukça gurur verici. Bu başarıyla doğru orantılıdır diye düşünüyorum. Sevdiğim işi yapıyorum ve nefesim yettiği sürece de yapmaya devam edeceğim.

-Albümde bir ''Aysel Gürel'' şarkısı 'Çözemedin'' de yer alıyor. Bu şarkı nasıl dahil oldu albüme?

Böylesine değerli bir ustanın şarkısını okumuş olmanın duygusunu gerçekten tarif edemem. Sözleri Aysel Gürel'e ait çok özel bir şarkı olan "Çözemedin" albümdeki en büyük heyecanım diyebilirim. Bestesi ve aranjesi Turaç Berkay Özer imzası taşıyan "Çözemedin" in video klibi de yakında ekranlarda olacak.

-Berksan'ı bundan sonraki müzikal kariyerinde nerelerde göreceğiz? Planlarınızdan söz eder misiniz?

Kendi albümlerim dışında başka projelerde söz yazarı, besteci ve prodüktör olarak yer almaktan da büyük heyecan ve mutluluk duyorum. Buna dair çok yakın tarihte çok güzel isimlerle beraberliklerimi duyacaksınız. Bu özel paylaşımlar için büyük heyecan duyuyorum. Yani demin de söylediğim gibi aslında nefesim yettiği sürece müzik yapacağım ve müziğin olduğu her projede beni görebileceksiniz.
 

-Sosyal medyayı aktif kullanan isimlerdensiniz. Sosyal medyanın işinize nasıl bir faydası olduğunu düşünüyorsunuz?

Sosyal medya için aslında "Ateşten Gömlek" diyebilirim. Doğru kullanıldığı takdirde gerçekten faydalarına inanıyorum. Ama çok fazla işin içine girdiğinizde de rahatsız edici yanları olduğuna kanaat getirdim. O yüzden ben sadece profesyonel anlamda paylaşımlar yapıyorum. Bunlarda nerede olacağım, konser haberlerim, televizyon-radyo programlarım ve röportajlarımla ilgili duyuruları kapsıyor. Sevenlerimle bunları paylaşıyorum.  
-Son olarak Hayat Müzik okurlarına neler söylemek istersiniz?

Sevgili Hayat Müzik okurları; bu güzel sitenin adı gibi hayatınızda müzik kadar güzel olsun. 

Röportaj: Ahmet Erten/Hayat Müzik/2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe