EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Kasım 2013 Salı

TÜRK ROCK MÜZİĞİNİN YENİ GRUBU ''ATLAS''


Türk rock müziğinin yeni grubu ''Atlas'' ilk albümü ''Selam Yabancı''yı yayımlıyor. Sony Müzik etiketi ile 26 Kasım itibari ile müzik marketlerde yerini alan albüm, ünlü yazar Tuna Kiremitçi'nin Galatasaray Lisesi’nde öğrenciyken kurduğu “Skandal” grubundan Burak Aldinç (gitar) ve Hasan Köseoğlu’yla (davul, perküsyon) yıllar sonra yeniden bir araya gelerek “Atlas”ın demolarını kaydetmeye başlayan olutşurduğu, grubun solistliğini ünlü yazar üstleniyor. 

Prodüktörlüğünü; Kargo ve Maskott gruplarından tanıdığımız Serkan Çeliköz’ün üstlendiği albümün albümde yer alan 10 şarkıdan 9’unun sözü ve müziği Tuna Kiremitçi imzası taşırken, efsanevi müzisyen Ritchie Blackmore’un bestesi olan “Temple Of The King”, Türkçe sözleriyle “Affet” olarak albümdeki yerini alıyor. Daha önce Tuna Kiremitçi tarafından, Müslüm Gürses için kaleme alınmış olan “Affet”, Atlas’ın albümünde yepyeni bir düzenlemeyle yeniden hayat buluyor. Albümün diğer sürprizi ise, Aylin Aslım’la yapılan “Canavar” düeti.

Albümün ilk şarkısı “Tabanca”, Evren Arasıl yönetmenliğinde çekilen video klibiyle de ekranlardaki yerini aldı.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe