EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

21 Kasım 2013 Perşembe

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''SUADİYE''

1991 yılında Karaman’da dünyaya geldim. Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duydum ve ailemin desteği ile piyano ve şan dersleri aldım. Kendimi müzik alanında geliştirmek için önemli ve saygın şan hocalarından 4 yıl boyunca ses eğitimimi sürdürdüm. Ses eğitimini ve şan derslerini İstanbul Devlet Opera ve Balesi opera sanatçısı Bariton Alp Köksal’dan, İstanbul Devlet Opera ve Balesi opera sanatçısı ve 2008 Leyla Gencer Şan Yarışması birincisi Soprano Nazlı Deniz Boran’dan, Mimar Sinan Üniversitesi Şan Pedagogu Payam Koryak’tan ve Mimar Sinan Üniversitesi Müzikal Bölümü mezunu ve Şan Eğitmeni Zehra Belevi’den aldım.

Uzun yıllar süren müzik çalışmalarımı, kendi adımı taşıyan “Suadiye” albümümde müzikseverlere sundum. Arpej Yapım’dan yayınlanan bu ilk albümüm 4 Kasım 2013’de tüm dijital platformlarda ve 15 Kasım’da müzik marketlerde yerini aldı. Albümdeki tüm şarkıların söz ve besteleri bana ait. Düzenlemeler ise Onur Betin imzası taşıyor.


Albümde 7 şarkı ve Onur Betin tarafından yapılan 1 remix, Alen Konakoğlu ve Kıvanç K tarafından yapılan birer versiyon olmak üzere toplamda Pop/R&B türünde 10 şarkı bulunuyor. Albümün süpervizörlüğünü Umut Kuzey üstlendi. Albümdeki şarkıların herbirine çok güvendiğimi ve kesinlikle içime sinen bir albüm olduğunu söylemek isterim.

Albümün fotoğraf ve klip çekimlerinde stil danışmanlığını Deniz Marşan ve Yasemin Eke üstlendi ve kıyafetler Özlem Kaya tarafından tasarlandı. Albüm konsept çalışmasında saç Sedat Temur, makyaj ise Rıfat Yüzüak tarafından yapıldı. 

Bu ilk albümün çıkış şarkısı olan "Kalp Atışları"nın video klibini Assos, Behramkale ve Kaz Dağları'nda çektik. Bir gün boyunca süren klip çekiminde 45 kişilik set ekibi yer aldı. Video klip çalışmasında dans koreografisi Ömer Yeşilbaş tarafından yapıldı ve bana 6 dansçı eşlik etti. Klip Yönetmenliğini Gökhan Palas, Görüntü Yönetmenliğini Turgay Aksoy üstlendi…

Müzik ve dansı bir bütün olarak gördüğümden ve dans etmeyi çok sevdiğimden dolayı dans eğitimimi Bachata, Salsa, Hip-Hop R&B üzerine aldım ve müzik kariyerim boyunca konserlerimde dans ve sahne şovları olmasına önem vermek istiyorum.

İlk klip “Kalp Atışları” şarkısından sonra ikinci klip için de hazırlıklarımız “Aşk Falakası” şarkısı için başladı.. Yine dans ağırlıklı bir klip olacak, şarkı çok hareketli ve eğlenceli..

Ocak ayında albümün tanıtım konserini gerçekleştireceğiz ve tüm hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor..

Tüm Hayat Müzik ailesine sevgiler..

Suadiye/Hayat Müzik/2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe