EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

20 Kasım 2013 Çarşamba

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''FARUK EMRE''Bir şarkı söylesene diyerek başlattınız her şeyi...

Müzikle babam ve annem sayesinde annemin karnında tanıştım. Annem minik dinletiler yaparmış babam ise direk kendi sesinden bana şarkılar söylermiş. İçimdeki Türk Sanat Müziği sevgisi bu yüzden olsa gerek.

Orta okul yıllarımda yani şimdiki adı ile ilk öğretim yıllarımda kendi amatör müzik grubumu kurmak istedim ve en sevdiğim çocukluk arkadaşlarıma görevler verip sen gitar çal, sen davul çal, bende solistim diyerek bir müzik okulunda müzik eğitimi almaya başladık. Ama birlikte tek bir şarkı bile çalamadan dağıldık . Ve o gün anladım ki müzik aşk, tutku ve her şey demekmiş. Müzik gerçekten içten gelen bir duygu zorla, parayla, pulla yapılamaz aşk ile yapılır ve aşk sorgulanmaz yaşanır.

Yoluma tek başıma devam etme kararı aldım. Hemen şan ve dans dersleri almaya başladım. Eğitim ile birlikte kendime olan güvenim her geçen gün arttı ve bu birikimi bir an önce sahnelere taşıma arzusu ortaya çıktı. Ankara’da bir çok lisenin bahar şenliğinde bir şekilde sahne alma fırsatını yakaladım ve bir daha inemedim sahneden. Sonrasında her geçen gün hedefler büyüdü büyüdü ve Haydi Dans isimli albümümü dinleyici ile buluşturdum.

"Haydi Dans" albümü benim hayata gözlerimi açtığım andan bugüne kadar yaşadığım her durumun içinde bulunduğu hikayemin birinci bölümü aslında hayatım boyunca biriktirdiğim bilgilerim ve duygularımdan oluşuyor yani hazırlık süreci çok uzun :) Bu hikayenin senaryosunu toparlamamız ise stüdyoda çok keyifli iki yıl geçirmemizi sağladı.

İlk klip Gazoz'a geldi artık Gazoz'un asidi kaçtı yeni bir klip için kolları sıvadım ve bu klibe ben değil dinleyiciler karar verdi bana düşen zevk ile kabullenmek oldu.

Albümün müzik direktörü ve düzenlemecisi Berkan Kaya çok kahrımı çekti hala çektirmeye devam ediyorum sanırım. Ama çok keyifli, minik ama güçlü bir ekibiz menajerim Yalçın Daşdemir 2004 yılından beri maneviyatını hiç esirgemedi.Şu an profosyonel olarak yolumuza devam ediyoruz. 

Gerçeği yaşamam; hayallerimden hiç bir zaman vazgeçmediğim içindir. 

Faruk Emre/Hayat Müzik/2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe