EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

14 Kasım 2013 Perşembe

GİGGEM'LE TANIŞTINIZ MI?


2000'li yılların son döneminde giderek hızını artıran müzik dünyasındaki dijitalleşme süreci ile tanıştığımız yeni bir oyuncu ''Giggem''i takipçilerimize tanıtmak istiyoruz. Bu zamana kadar pek çok müzik odaklı internet girişimini Hayat Müzik'ten paylaştık. Giggem özellikle sesini geniş kitlelere duyurmak isteyen müzisyenler için katma değer yaratabilecek düzeyde bir girişim. Projenin kurucusu Emir Turan.
 
Kurulduğu günlerde sadece müzisyenleri ve müzik gruplarını eşleştirip birbirlerini bulmaları hizmetini veren Giggem, 2013 ortasında önce menajer ve yapımcılara, daha sonra ise organizatör ve venue lere de açılmış ve tüm bu kullanıcıların birbirlerini bulup beraber çalışmalarını sağlamaya başlamıştır. 2013 Haziran ayında Amerika’da resmi olarak açık yayına geçen Giggem, 2013 Kasım ayı itibari ile de artan talepler üzerine kullanıcı tiplerini daha geniş bir alana yayıp hem müzik endüstrisindeki tüm kişi ve kurumlara, hem de müzisyen ihtiyacı olan kişi, kurum, şirket ve organizasyonlara da açılmış ve müzik endüstrisi ile direkt veya dolaylı ilişkisi olan herkes ve her kurumu kapsamaya başlamıştır.

Giggem’ in en önemli özelliği ve klasik ilan ve network servislerinden en büyük farkı, kullanıcıların profillerini analiz edip otomatik eşleştirme yapan özel algoritmalar sayesinde her bir kullanıcıyı ayrı ihtiyaç ve özelliklerine göre diğer kişilerle eşleştirme yapmasıdır. Bu sayede kullanıcılar kendileri özel arama kriterleri doldurmakla zaman ve efor harcamayıp, profillerini doldurup ne aradıklarını işaretlemeleri halinde otomatik olarak fırsat ve iş ilanı bildirimi almaya başlarlar. Bu özelliği ile Giggem digital bir head hunting hizmeti sunmuş oluyor.

Giggem’ in bir diğer özelliği ise, sektör içi sadece dikey ve yatay eşleştirme yapmakla kalmayıp, ayrıca her bir müzisyen, profesyonel veya şirketi kendi içlerinde de çapraz şekilde eşleştirme yapmasıdır. Örneğin Giggem bir müzisyen, şarkı yazarı veya grubu beraber çalışabileceği menejer, yapımcı, ses teknisyeni, venue, organizatör gibi müzik endüstrisi profesyonelleri ile eşleştirip tanışmalarını sağlarken, aynı zamanda bu profesyonellerden beraber çalışabilecek olanları da birbirleriyle eşleştirip stratejik ortaklıklar kurmalarına da yardımcı oluyor. Aynı şekilde endüstri içinde jingle house olarak yer alan reklam cingılı yapan firmalar da Giggem’ den kendilerinde çalışacak şarkı yazarları bulabilirler.

Giggem Müzisyen, şarkı yazarları ve müzik endüstrisi profesyonelleri dışında aynı zamanda müzisyenlerle çalışabilecek, onlara hizmet veya mal satabilecek direkt müzik endüstrisinin içinde olmayan şirket ve freelancer lara da açıktır. Örneğin bir müzik grubu yeni albumlerine bir kapak yaptırmak için Giggem üzerinden grafiker bulabileceği gibi herhangi bir reklam ajansı veya oyun studyosu projelerine müzik yapacak müzisyen, grup veya şarkı yazarlarını da bulabilecektir.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe