EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

16 Eylül 2013 Pazartesi

DEEZER TÜRKİYE YAYINA BAŞLADI!



Bir süredir Türkiye pazarında test yayını yapan Deezer, 16 Eylül 2013 itibari ile Türkiye'de yayına başladı. Dünya çapında yüksek bir marka bilinirliğine sahip Deezer, Türkiye pazarında bir süredir test yayınında dinleyici ile buluşuyordu. Türkiye'de müzik meslek birlikleri ile telif anlaşmalarını yapan firmanın Ceo'su Axel Dauchez, platformun lansmanının ardından yaptığı açıklamada; “Türkiye, hızla gelişen dijital altyapısı ve mobil teknoloji kullanımındaki yüksek penetrasyon rakamlarıyla bizim için bölgede heyecan verici potansiyeli olan, fevkalade ilginç bir müzik pazarı. Müzik, siyasi ve coğrafi sınırları aşarak insanları bir araya getirme yeteneğine sahiptir. Deezer’ın amacı tüm dünyaya müzik sunmaktır; herkes için, her yerde müzik! Eski dağıtım kanallarına bağlı kalmadan… Bu nedenle bugün itibarıyla; dünyanın her yerindeki Türk müzik severlerin sevdikleri yerel ve uluslararası sanatçıların parçalarından oluşan geniş kataloğumuza ulaşabileceklerini ve paylaşabileceklerini duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dünya çapında 2.000’den fazla plak şirketi ve telif hakları şirketlerinin temsilcileriyle anlaşmalı olan Deezer, telif haklarına saygılı yasal bir servistir. Bu, bizim çok ciddiye aldığımız bir konudur. Bu nedenle Türkiye’de de telif hakları konusunda doğru ilerleyebilmek adına uzun zaman ve kaynak harcadık. Bugün telif hakları konusunda yetkili tüm taraflarla anlaşmalarımızı finalize ettik ve şimdi 182. ülke olarak Türkiye’de operasyonumuza başladık. Müziğin kalbine hoş geldin, Türkiye.” şeklinde bir açıklamada bulundu.
 

Deezer Türkiye'nin Genel Müdürü olan Selen Zorlu Tuğsuz ise bir süredir sektörün kanaat önderleri ile birebir toplantılar yaparak hem Deezer'ı tanıtıyor hem de müzik yazarlarının beklentilerini analiz ediyordu. Hayatmuzik.com kurucusu ve editörü Ahmet Erten'le de bir toplantı yapan Selen Tuğsuz basın açıklamasında  ''182 ülkede müzik servisi sunan global bir marka olarak, yaklaşık 9 aydır Türkiye pazarı için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ve bugün MSG ve MESAM ile imzaladığımız anlaşmaların ardından Deezer Türkiye’yi resmi olarak Türkiye’deki müzik tutkunları ile buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Geniş bir editör kadrosu tarafından hazırlanan ve sürekli güncellenen müzik içeriğimizi ve her gün genişleyen yerli kataloğumuzu çok uygun fiyatlardan oluşan üyelik alternatiflerimizle müzik severlerin hizmetine sunuyoruz. Ayrıca yerli kataloğumuza eklenen her yeni sanatçıyı ve eserlerini 25 milyondan fazla şarkıdan oluşan arşivimize ekleyerek, yerli müzisyenlerimizin hiç bir bariyer olmaksızın global dinleyicilere ulaşmasına da yardımcı oluyoruz. Tüm müzik severleri ve müzisyenleri www.deezer.com adresinde artık aktif olarak hizmet veren platformumuza bekliyoruz.” diyerek Deezer Türkiye'nin öncelikli hedeflerini vurguladı.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe