EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

5 Ağustos 2013 Pazartesi

ROGER WATERS KONSERİNDE NELER YAŞANDI?


Garanti Bankası sponsorluğunda, BKM ve GNL organizasyonu ile 4 Ağustos akşamı gerçekleşen ‘The Wall Live’ konseri için seyirciler konser saatinden uzun süre önce etkinlik alanına akın etti. Konsere 3 saat kala kapların açılmasıyla yerlerini alan seyirciler, bir konserden öte muhteşem bir görsel şova tanıklık etti. “The Wall” konserinin İstanbul ayağını, 40 bini aşkın müzik sever izledi.

75 tırla, 3 ayrı ekiple kurulan dev prodüksiyon ile Roger Waters, son yılların en görkemli gösterisini 4 Ağustos akşamı İTÜ Stadyumu’nda sahneledi. Konserine, “Merhaba İstanbul! Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Bu konser adalet için!” sözleriyle başlayan Roger Waters “ The Wall” sahnesiyle, 120 metrelik duvarı, dünyanın en kapsamlı projeksiyon şovu ile her şarkıya özel hazırlanmış görselleri, dev kuklaları ve daha bir çok sürprizle seyircisinin heyecanını her dakika daha da arttırdı. Gösterinin daha başında duvara çarpan uçak, izleyenlerin aklını başından aldı.

“THE WALL” SAHNESİNDE ''GEZİ''

Dünyanın akışını değiştiren isimler ile hayatları ellerinden alınmış kişilerin yansıtıldığı duvar sahnesi, “The Wall”un en çok alkış alan bölümlerinden biri oldu. Türkiye’den 17 Eylül 1961’de idam edilen Adnan Menderes, 24 Ocak 1993’te öldürülen Uğur Mumcu ve 19 Ocak 2007’de öldürülen Hrant Dink de yer aldığı bölümde, İstanbul’a özel, Gezi Olayları’nda hayatını kaybeden 4 ismin de fotoğrafı eklendi.

In the flesh ile başlayan konser, Thin İce, Another brick in the wall, Happy days ile devam etti. The Wall albümünün tamamının çalındığı konserde 27 parça dinleyicinin tamamıyla birlikte dev bir koro eşliğinde sesledirildi. Gösteri The trial ve Outside the wall ile sona erdi.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe