EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

4 Ağustos 2013 Pazar

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''DENİZ ARCAK''


Korku - Cesaret (umut). Bu ikisi birbirinin sebebi öyle değil mi?

Kendime dair, hayatta kaybetmekten korktuğum çok şey var. Başta da sevdiklerim. Sonra sahip olduğum herşey belki de. Kısaca insan naturası bu şekerim. Sahip olduklarını kaybetmekten korkar işte. Ama çaresi yoktur bu işin, ille de birşeyler yiter gider.

Üstelik bununla da kalmaz, kış gelir doğalgaz faturasından korkar, yaz gelir sıcakta telef olmaktan korkar, başarısızlıktan korkar, reddedilmekten korkar, yüksekten korkar, karafatma, yılan filandan korkar, uzar da uzar. Sonuçta insanın yaşamaya devam etmesi gerekir vadesi boyunca. İşte burada kendi tercihi devreye girer; nasıl yaşayacak? Korkarak mı yoksa içindeki umudu kaybetmeyerek mi? Çünkü malum çağımızın hastalığı anksiyete (endişe) ne de olsa. Bazen çaresizlik hissi gelir öküz gibi oturur böğrümüze. İşte o zaman ne yapacağız? Şefik Can Dedem derdi ki; " Hayat testerenin dişleri gibidir, düştüğün zaman sevin, demek ki kalkacaksın." Her şey belli bir vakte kadar, kendimiz de dahil. Geçip gitmekte ve gitmekteyiz kısaca.

İşte son son (hayranım desem yetmez) Hz. Mevlana'nın Rubailerinden derlemeye çalıştığım "Korkma" şarkısının sebebi budur efendim. Şarkıda emeği geçen bütün arkadaşlarıma, bestecisi Can Algeç'e, aranjörü Korhan Nart'a, neyi ile şarkıya ruh üfleyen Burcu Karadağ'a sonsuz teşekkürler.

Varlığımızdan maksat hoş bir sedadır umarım.

Herkese gönül dolusu muhabbetler, öptüm efendim...

Deniz Arcak/Hayat Müzik/2013

Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Bu kadının şirinliği bana oldu bitti pozitif enerji veryor.90 lardan bu yana yeribende başka.dilek

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe