EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

2 Temmuz 2013 Salı

KARİYER YOLCULUĞUNDA BİR REHBER ‘’ INSPARKUS’’

Okul hayatı biter bitmez,sizi bekleyen uzun ve meşakkatli bir yoldur kariyer…  Her adımı, bir sonrakini belirleyen çok da hata kabul etmeyen bu yolculukta ihtiyaç duyduğunuz en önemli şey bir rehber. Herkesin bir hikayesi vardır, ‘’ hayatımı bir cümlesi ile değiştirdi’’, ‘’şu an geldiğim konumda onun önemi büyük’’ gibi cümleler duyarız etrafımızdan. Bu kimi zaman bir aile büyüğü kimi zaman sizi ve yeteneklerinizi keşfeden öğretmeniniz olabilirken şimdilerde bu listeye bir de Insparkus eklendi.

Insparkus bir online kariyer koçluğu sitesi. Sisteme üye olarak, uzmanlar tarafından hazırlanmış soruları bir bir doldurmanız gerekiyor. Bu aşama keyifli olduğu kadar sabır da  istiyor. Çünkü sorular, fazlasıyla özenle ve dikkatle hazırlanmış. Sistem sizin tamamen doğruları söylemenizi istiyor ki sonuç işinize yarasın. Hemen belirtmek gerekir ki sorular kimi zaman bir video ile kimi zaman ses ile kimi zaman da metinle size ulaşıyor.


Bu testi doldururken yaratıcılığınızı da ölçmek istiyor sistem. Sisteme üye olunca ve paketleri kullanınca çok daha iyi anlayacaksınız ki Insparkus, yapmaktan hoşlanmadığımız kişilik envanterlerinden çok uzak. Sizi gerçekten tanımak ve belki de fark etmediğiniz özelliklerinizi, yönlerinizi sizinle paylaşmak istiyor.
Bütün bu işlemleri online olarak yaptığınız için tasarımın da user friendly olması çok önemli. Neyse ki paketi kullanırken uzun bir zaman geçirdiğim http://www.insparkus.com bu anlamda da sınıfı geçiyor.

Eğer henüz üniversiteden mezun olmadıysanız ve GncTurkcell kullanıcıysanız %30 ‘luk bir indirime sahipsiniz ki belki de en çok iş hayatına henüz başlamamış kişilerin işine yarayacağını düşünüyorum.


Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe