EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

8 Temmuz 2013 Pazartesi

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''DEHA''


Çok istediğimiz, çok arzuladığımız hislerin peşinden koşmayı öğretmeye doymuyor hayat bizlere. İlk önce çocukluğumuzun peşinden koştuk, zaman zaman ondan nefret etsekte hayatlarımız boyunca aslında peşini bırakmayacak olduğumuz tek gerçeğimizin o çocukluğumuz olduğunu keşfettiğimiz zaman ise büyüdüğümüzü anladık. Hayallerimiz var, her yaş aralığında büyük heyecanlarla doğurduğumuz ve özenle sakladığımız hayaller. Her çocuğun olduğu gibi benim de bir hayalim vardı, kimi zaman bunun ölümsüz olmak olduğunu düşünsemde hayalimin asıl meselesi aslında iz bırakmaktı. 
İz bırakmak, neden ve nasıl olacağını bilmediğim ama bende izi olan kişilere baktığım zaman ise formülü çakabildiğim bir lütuf. 

Her çocuk önce ailesinden alır gerçeklerini, sonra sırasıyla öğretmenleri, okul arkadaşları derken derdine ortak olacak omuz arar. Belki hayatta yalnız olmadığını hissedebilme ihtiyacıdır bu, belki de bir hayranlık, bir benzeyebilme arzusu. İdollerimiz bu noktada doğar işte, bizde iz bırakan idollerimizin hayat duruşlarını taklit ederiz, onların bizlere öğrettikleri hayat dersleri ile yoğurulup olduğumuz kişi olmaya başlarız. 


Çocukken daha ilk idolümle tanışma fırsatı bulmuştum, ‘‘Adam Olacak Çocuk’’ yarışmasında dizleri tir tir titreyen bir çocuktum Barış ağabeyin önünde dikilip şarkı söylemeye çalışırken. Belki o zaman karar vermiştim bu mesleği yapmaya, zaman zaman yanlışlar yapıp doğru yolu bulmaya. 
Sanatçı olmaya çalışmanın yükünün altında zaman zaman yanlışlarım da olmadı değil, ama bir şekilde sanatçı olmaya çalışmanın verdiği en büyük dersin peşinden koştum hep. Öğrendim, çalıştım, hep haneme bir artı daha katmak için çabaladım. Dertsiz sanat olmaz diyen üstadlarımın yolundan gitmeye çalıştım, düşe kalka bir mutasyon geçirdim ve işte karşınızdayım. 

Mutasyon kendi adıma, beni anlatan ilk ürünüm oldu deme samimiyetine eriştim sonunda. Furyalar üzerinden sanat yapılamayacağını anladıktan sonra üretmeye çalıştığım, benimle ortak dertlere sahip şarkıları seslendirdiğim ilk albümüm. İhtilal sonrası doğmuş, korkak yetiştirilmiş, ama bir sınırda ayağa kalkıp özgürlükleri için tüm farklılıklarından ve tüm önyargılarından sıyrılıp, bir bütün olarak sokağa dökülen o apolitik jenerasyona mensup bir sanatçı adayı olarak kendi hatalarımla yüzleştiğim, görmezden gelmeye alıştırıldığım her şeyin üzerine yürüyebilmeyi hedef aldığım bir yolculuğun ilk adımı. 

Bu yolda benimle beraber yürüyen ve Mutasyon’a desteğini esirgemeyen sevgili Onur Özışık, İskender Paydaş, İsra Gülümser, Mert Ekren, Tuna Velibaşoğlu, Gökalp Ergen ve Sezen Aksu’ya sizlerin huzurunda da teşekkür ederim. 

Sevgi ve saygılarımla 

Deha/ 2013/Hayat Müzik
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe