EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

21 Haziran 2013 Cuma

''O SES TÜRKİYE'' BİRİNCİSİ OĞUZ BERKAY FİDAN, AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!- ‘’ O Ses Türkiye ’’ yarışmasında birinci olmanızın ardından ilk tekliniz ‘’Olmuyor’’u geçtiğimiz haftalarda yayınladınız. Yarışma ile birlikte geniş kitlelere adınızı duyurma şansı yakaladınız. Yarışmaya katılmaya nasıl karar verdiniz?
Küçük yaştan beri müzikle kendi çapımda ilgileniyorum. Hep derlerdi " Sesin güzel sesin güzel " diye hiç inanasım gelmezdi, inanmazdım.  Güzel olduğuna inanmıyordum çünkü. O Ses Türkiye başladıktan 4-5 hafta sonra yarışmayı izlerken dedim ki "Ya burada yarışıyorlar ve sen de kendini dene. Buralara kadarda gelebilmişler sen neden olmayasın" , ertesi gün babama gittim ve beni “O Ses Türkiye” elemelerine götürebilir misin? diye sordum. Ertesi gün elemelere gittik ve sonucunda bugün buralara kadar gelebildik.

- Birincilikle birlikte de ilk tekliniz dinleyici ile buluştu. ‘’Olmuyor’’ dinleyicilerden ve müzik yazarlarından nasıl tepkiler aldı?
"Olmuyor" dinleyiciden tam not aldı . Müzik yazarlarının da eleştirisi "Olmuyor" a değil bana oldu . Geçen senelerdeki yarışmaları da referans alarak yapılmış yorumlar. İşte “Oğuz Berkay Fidan bir önceki yarışmalardaki gibi mi olacak? Unutulacak mı? Kaybolacak mı?”…
Ben de şöyle düşünüyorum ve bu tarz düşünen yaşıtlarıma, ağabeylerim ve ablalarıma şu cevabı veriyorum: Diğer yarışmalarda herkes belki 1. olduktan sonra veya yarışmadan sonra bir şeyler yapmaya çalıştı ama kendilerince bir şeyler yapmaya. Bize yarışmanım bir diğer artısı ise bizim bize destek olacak olan koçlarımız oldu. Murat Boz gerçekten mükemmel bir insan. Öncelikle ve mükemmel bir yol gösterici. Eğer kaybolmadıysam ve kaybolmayacaksam sebeplerinden biri bu olur diye düşünüyorum".

- Söz konusu şarkıda Murat Boz’la düet yaptınız. Düet fikri nasıl ortaya çıktı?
Düet fikri aslında çok karambole bir karardı. Kayıt günü Murat Boz bana destek için geldi. Ve şarkıyı o gece o da söyledi. Ve bir baktık ki ortaya düet fikri çıktı.

- Ülkemizde müzik yarışmalarının sektörü nasıl etkilediği hep tartışılmıştır. Gerçekten bu yarışmalardan bir star çıkar mı ya da yarışmaya katılan isimlerin hayatları ne yönde değişiyor gibi konular her daim konuşulur. Siz genel anlamda bu yarışmalarla ilgili neler söylemek istersiniz?  
Diğer soruda dediğim gibi bizim artılarımız çok. Acun Ilıcalı gibi güvenilir bir adamın programında yarıştık ve bizim koçlarımız vardı. Bize her zaman destek olan insanlardır onlar.


- Yarışmada geçtiğimiz yıl birinci olmuştunuz , ‘’Olmuyor’’ yarışmadan 1 yıl sonra yayınlandı. Bu özellikle verilmiş bir karar mıydı?
Tabi ki öyleydi. Benim isteğime bağlı bir karar oldu. Okulum vardı ve bu işlere girsem mi şimdiden, girmesem mi diye ikilemdeydim uzun bir süre. Önemli bir karardı çünkü.

- İlk teklinizin ardından, yeni albüm çalışmalarına başladınız mı? Biraz önümüzdeki döneme ait planlardan bahseder misiniz?
Önümüzde albümden önce bir single daha olacak. Şarkı araştırması yapıyoruz. Bomba gibi tekrar geliyorum inşallah.

- Birlikte müzik yapmak istediğiniz, müzisyenleri sorsak. Oğuz Berkay Fidan kimlerin bestelerini seslendirmek, kimlerle çalışmak ister?
Oğuz Berkay Fidan, bu sektördeki herkesi ayrı ayrı seven ve şarkılarını dinleyen biri. Fakat şu kişiyle şu kişiyle demek yanlış geliyor bana. Herkesle isterim kendi tarzında alanında başarılı insanlar. Ama en büyük hayalim Murat Boz'la düet yapmaktı, gerçekleşti.

- Yaz ayları bol konser dönemidir. Bahar şenlikleri, festivaller, turneler. Belirlenmiş bir konser takviminiz var mıdır?
Var. Murat Boz'un Yedigün turnesinde ona eşlik edeceğim ve çeşitli tarihlerde, farklı şehirlerde olacağız. “Olmuyor” diyeceğiz beraber. Sevenlerimiz ne zaman neredeyiz bilmek isterlerse www.yedigunyazkonserleri.com adresinden bilgilere ulaşabilirler.

Röportaj:Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe