EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

13 Mayıs 2013 Pazartesi

RESUL DİNDAR, AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI!
- Kariyerinizi uzun süre grup müziği ile devam ettirirken, geçtiğimiz haftalarda ilk solo albümünüzü ‘’Divane’’yi Esen Müzik etiketi ile yayınladınız. Öncelikle albümden söz etmek istiyorum. Solo albüm fikri nasıl oluştu?

Karmate grubunda müzik yaparken ve sahnedeyken; bilhassa son zamanlarda huzurumun eksildiğini ve bunu dinleyicilerime yansıtmamam gerektiğini düşündüm ve bu sebeple bir yol ayrımına girdim. Benimle birlikte 4 müzisyen arkadaşım daha gruptan ayrılma kararı aldılar. Ben de artık gönlümün doğrultusunda, kendi sorumluluğumla Karadeniz müziğine emek verme kararı aldım. Ardından “Divane” albümü için yola koyuldum.

- Albüm bir Karadeniz müziği albümü olmasına rağmen, kısa sürede listelerde dikkat çekmeyi başardı. Bu ilgiyi bekliyor muydunuz?

Ben bu yola çıkarken –olsa da olmasa da gönlümün doğrultusunda, inandığım, istediğim yolda yürüyeceğim- demiştim. Endişelerim, “acaba”larım sadece edindiğim misyonu; Karadeniz’i aktarabilme, yaşatabilme sorumluğunu layıkıyla gerçekleştirebilme isteğimden kaynaklanıyordu. Albümün bu denli sevilmesi elbette çok mutlu etti beni. Demek ki aynı derenin balıkları, aynı doğanın insanıymışız; renklerimiz, dillerimiz farklı olsa bile gönüllerimiz birmiş. Ne mutlu.

- Albümle ilgili nasıl geri dönüşler alıyorsunuz? Özellikle Karadeniz bölgesinden ciddi bir ilgi görüyor olmalısınız?

Kimisinin hüznüne, sevdasına; kimisinin sevincine, coşkusuna iyi gelen şarkılar için umut veren geri dönüşler almak emeklerin yerini bulması açısından sevindiriyor beni. Sadece Karadeniz’le değil aslında, gurbetlik çeken, sevda eyleyen, aynı duyguları paylaşabildiğimiz birçok insanla bir gönülde buluşmuş gibiyiz “Divane” albümünde.


- Türkiye’de müzik çeşitliliğinin yeterince var olduğuna inanıyor musunuz? Ya da müzik çeşitliliğinin gereken ilgiyi ve değeri gördüğünü düşünüyor musunuz?

Aslında çeşitlilik de dinleyicisi de var olmaya çalışıyor ülkemizde. Fakat destek olması gereken toplumsal kuruluşlar yahut basın yayın organları maalesef aynı çabayı göstermiyor.

- ‘’Divane’’nin tanıtımına yönelik çalışmalarınız neler?

Albüm tanıtım konserlerini İstanbul – Bostancı Gösteri Merkezi’nde ve Ankara – Jolly Joker ’de gerçekleştirdik. Aynı zamanda imza günleri de oldu ve devam da edecek. Hızla tüketmek değil de, özümseyerek parça parça ilerlemek daha doğru geliyor bana. Birlikte anlamak, yaşamak ve yaşatmak için kültürümüzü; aynı yolda olduğumuzu bilerek “Divane” yi hissedelim isterim.

- Bundan sonrası için kariyerinizle ilgili ilginç planlarınız var mı?

Müziğin içinden geliyor olmanın verdiği bir durumdur ki duygu insanıyımdır. Fazlasıyla planlı, programlı değildir hayatım ve bu sebeple de planladığım kesin şeyler yok geleceğe dair. Fakat farklı tarzlarda müzik yapma isteği gönlümde var.. Onunla alakalı sürprizler olabilir belki bu anlamda.

- Son olarak takipçilerinize ve dinleyicilerinize neler söylemek istersiniz?

Geldiğimiz süreç boyunca gönüllerini eksik etmeyip aynı doğrultuda tek ses olabildiğimiz herkese teşekkür etmiş olayım böylece… Varlığınız daim, ümidimiz bir olsun.

Röportaj: Ahmet ERTEN/ Hayat Müzik/ 2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe