EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

8 Mayıs 2013 Çarşamba

RED BULL ACADEMY NEW YORK'TA!


Red Bull Music Academy, 15. yılında konuklarını bu kez New York’ta ağırlıyor. 21 Nisan - 31 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliklere, 29 ülkeden toplam 62 kişi katılıyor. Binlerce başvuru arasından seçilen genç prodüktörler, vokalistler, DJ'ler ve müzisyenler, beş hafta boyunca müzik dünyasının önemli isimleriyle bir araya gelecek.

Yapımcı ve sıra dışı sanatçı Brian Eno, elektronik müziğin önde gelen isimlerinden Giorgio Moroder, dub müziğin efsane ismi Lee “Scratch” Perry, DFA Records ve LCD Soundsystem’ın patronu James Murphy bu yılın dikkat çeken isimleri. Elektronik müzik vizyoneri Flying Lotus, Grammy ödüllü hip hop dinamosu Just Blaze ve Rhye ile Quadron'dan tanıdığımız çok yönlü müzisyen Robin Hannibal ise 9 farklı stüdyo çalışmasıyla katılımcılara rehberlik edecek.


Akademi’nin Türkiye’den de konukları var: Kaan Düzarat ve Seretan. Sayısız müzikal proje ve denemelerle, müzikal kişiliğinin farklı yönlerini keşfetmekle meşgul olan Kaan Düzarat, Türkçe “Psych and Club” klasiklerinin editlerinden oluşan seriler yayınladı. Barış Manço ve Moodyman’den ilham alıyor. Farklı projeleriyle tanınan Özcan Ertek ise “Seretan” adıyla yaptığı deneysel elektronik müzik projesiyle tanınıyor. John Cage ve Terry Riley gibi minimalist ve klasik soundlardan etkileniyor. “Bayrampaşa’da Sonbahar” belgeseliyle büyük ilgi gören genç müzisyen, Berlin Madame Claude gibi önemli mekanlarda performans sergilerken, MIAM stüdyolarında ses mühendisliği yapıyor. Kendisini Peyote ve arkaoda gibi farklı mekanlarda izlemek mümkün.

“Red Bull Music Academy 2013 New York” kapsamında toplam 236 sanatçı katılacak ve 34 etkinlik gerçekleşecek. Etkinliklerden en son haberler, bilet bilgileri, görseller, videolar, çok özel görüntüler ve makaleler için www.redbullmusicacademy.com’u tıklayabilirsiniz.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe