EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

1 Mayıs 2013 Çarşamba

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''AYDİLGE''


''Yalnızlıkla Yaptım'' Albümümü Kimin İçin Yaptım?

Hangi ünlü? sorusu geçiyor belki de kafanızdan. Öyle alıştırdılar çünkü bizi, magazin soslu bir hayata "kopyala yapıştır" yaptılar...Okulun basketbol takımındaki fiyakalı çocuk masalına inandırdılar bizleri. Ben masalı bozup hep içine kapanık olanı kahraman yaptım... Çünkü birinin basket atacak boş potaları vardı sadece... Diğerininse kapanabileceği bir içi... O yüzden de hep anti kahramanlara şarkılar yazdım... Yalnızlıkla Yaptım.

Evet ben yalnızlıkla yaptım... Düşünmeden severek yanlış mı yaptım? Bilmiyorum. Cevabını şarkılarımda bile veremiyorum. Lütfen söyleyin bana, istediklerinizi mi yaşıyorsunuz, yoksa yaşamak zorunda kaldıklarınızı mı ister görünüyorsunuz? Dünya ağır çekimde hareket ediyor sanki değil mi bazen? İyi sıkışmamış bir musluğun ucunda düşmeyi bekleyen ama bir türlü düşmeyen bir damla gibi... Risk almak ne çok korkutuyor herkesi. Koşu bandında koşup bir arpa boy yol gidemeyen binlerce insan... Olduğun yerde koştuğunu fark edememek... Hepimiz ne kadar korkağız. Aşkta, işte, her konuda... Ben bu aşka, işe girersem yanarım diyip vaz geçtiğimiz kaç düş düştü kim bilir? Ama acı da acıttı mı fena yakıyor canı, haksız mıyız korkmakta? Aşktan da riskten de, büyük işlerden de korkuyor insan. Sorumluluk almaktan, başarısız olmaktan... Kolay değil karar vermek... Önemli bir yol ayrımı var. Yaşamak mı (acı çekmek pahasına) yoksa hiç bulaşmamak mı (olduğun yerde sayma pahasına) Hangisi daha kötü? Ben yaşamak istiyorum, kahramanca... Super girl kostümüm olmadan... Çok incinirsem ve ölürsem? Kaç insan gerçekten yaşıyor ki diyor içimdeki ses... Yaşa gitsin, ölmeden önce hatırlayacağın bir kaç değerli anın olur... Korunaklı, steril ama bomboş öleceğime... Ama yine de korkuyorum ben de... İnsanlara çabuk güvenmemek akıllık değil de aptallık belki de... Yaşayabileceğiniz harika şeylerin, ya şöyleyse böyleyse diyerek yaşanmaması, kendimize sapladığımız bıçak ve duruyor tam içimizde, çok ama çok derinde....

“Bu kız neler diyor yahu?” değil de “ben o bıçağı hissediyorum” düşüncesi geçiyorsa kafandan, bu albümü sana yapmışım demektir sevgili dinleyen. Bıçağın olduğu için değil ama hala bıçağı hissedebilecek kadar canlı olduğun için...

Aydilge/ Hayat Müzik/ 2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe