EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

22 Nisan 2013 Pazartesi

VEDAT SAKMAN ''ODADA İKİMİZ''İ YAYINLADI!


Türkiye'nin önemli müzisyenlerinden Vedat Sakman'ın yeni albümü ''Odada İkimiz'' müzik marketlerde yerini aldı. Kısa sürede dinleyicinin beğenisini kazanan ve Dmc etiketi ile yayınlanan albümde  Ömer Hayyam, Rainer Maria Rilke, Nazım Hikmet Ran ve Furuğ Ferruhzad gibi dünya şairlerinin şiirlerinden bestelenmiş şarkılar yer alıyor.


Vedat Sakman’ın son 2 yıllık çalışmalarını kapsayan albümde, sanatçıya Türkiye’nin dünya çapında tanınan başarılı müzisyenleri eşlik etmiş. Akustik ve klasik gitarda Erdem Sökmen, flüt ve saksafonda Levent Altındağ, piyanoda Serkan Özyılmaz, bas gitarda Eylem Pelit, davulda Volkan Öktem, vokalde Serdar Şensezgin ile mandolinde Hüseyin Kaya albüme katkıda bulunan müzisyenlerden. Albümdeki bestelerin tamamı ve düzenlemeler Vedat Sakman imzası taşıyor. Dünya şairlerinin yanı sıra çalışmadaki diğer şarkıların sözleri de Vedat Sakman ve kızı Tomris Sakman tarafından yazılmış. Ferda Tarakçıoğlu Erdem de bir şarkının sözlerine katkıda bulunmuş. Albümün kapağında yer alan karikatür ise ünlü karikatür sanatçısı Kamil Masaracı imzası taşıyor.

Vedat Sakman yeni albümü için   aslında birkaç değişik proje için ürettiği eserlerden örnekleri bir araya getirdiğini ve dinleyicilerin karşısına dünya kültüründen bir mozaik ile çıkmak istediğini belirtiyor. Ömer Hayyam ve dünya şairleri projelerinden seçtiği şarkılar yanında, sözleri kendisine ve kızı Tomris Sakman’a ait şarkıları bir araya getirdiğini hatırlatan sanatçı, albümde müzik ve şiirin evrenselliğini vurgulamaya çalıştığını anlatıyor. Hepimizin hayatında izler bırakan dünya şairlerinin uygarlığımızın gelişimindeki önemine dikkat çeken Vedat Sakman, şiir ile müziği kaynaştırmanın da kendisi için ayrı bir şans ve zevk olduğunu söylüyor.  
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe