EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

8 Nisan 2013 Pazartesi

''KAYIP ŞEHİR'' DİZİ MÜZİKLERİ YAYINLANDI!

Türk televizyon tarihinin en sahici dizilerinden ''Kayıp Şehir''in Demir Demirkan imzası taşıyan müzikleri albüm olarak yayınlandı. Demirkan, dizi için bestelediği müziklerin ortaya çıkış süreci ile ilgili olarak: “Müzikleri bestelerken karakterlerin yapısından harekete geçerek oluşturduğumuz işitsel doku görsel doku ile birleşince hikayenin ruhunu oluşturdu. Enstrüman seçimini yine gerçek İstanbul'dan esinlenerek yaptık. Müzikal elementlerin, etten kemikten karakterlerin yine gerçek, akustik ve bu topraklara ait müzikal yansımaları olması gerekiyordu. Bütün bu müzikal üstyapının ise yarı modern bir dünyaya oturması için de zaman zaman elektronik altyapıyla kurulması müziği derinleştirdi. Karakterlerin ve olayların duygusal yapısı romantik aşktan öfkeye kadar esneyen bir skalada gerçekleştiği için bunu da akustik gitardan heavy metal elektrik gitarlarına kadar olan bir değişkenlikle betimledik. Melodiler ve temaları her karakter ve olayla kendimiz bizzat özdeşleşip ortaya çıkarttık.” şeklinde konuştu.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe