EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

4 Nisan 2013 Perşembe

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''PİNHANİ''


''Dinleyici Mükemmelliğin Değil, Samimiyetin Peşinde''

'Canlı Yayın', Pinhani için deneyimlerle dolu bir albüm. Elde etmek istediğimiz sonuç ilk defa bu kadar netti. Bu yüzden sabırla o sonucu elde edene kadar prova yaptık. Daha sonra da küçük bir evin salonunda kaydı gerçekleştirdik. İçinde yeni şarkıların yanı sıra, Sertab Erener'in albümünde yayımlanan Pinhani şarkıları, bizim konserlerde yer verdiğimiz ya da çok sevdiğimiz şarkı ve türküler, ve tabii ki bir kaç eski şarkının evrim geçirmiş halleri var.

Bize göre albümün en önemli özelliği, bizim de zaman zaman düştüğümüz bir hatayı içermemesi. Bu albümde her şeyi mükemmelleştirmeye uğraşmadık. Hatalar tüm çıplaklığıyla duyuluyor. Elbette hata yapmamaya çalıştık, ama yapılan hataları düzeltmedik. O hatalar müziğin sıcaklığını ve gerçekliğini oluşturuyor. Bunu zaman zaman biz de göremiyoruz, çoğu albümde de bu atlanıyor. Oysa ki müzikseverler mükemmelliğin değil, sıcaklığın, samimiyetin peşinde. Bizi en doğal halimizle dinlemek istiyorlar. Biz de bunu düşünerek bu albümü hazırladık. En doğal halimiz ise evde, arkadaşlarımıza bir şeyler çaldığımız zamanlar diye düşündük. Şu ana kadar aldığımız tepkiler de doğru yaptığımız yönünde.

'Gönül Dağı', bu albümde bizim farklı bir yönümüzü temsil ediyor. Geleneksel müziğimizi anlamaya, hatta bu müziğin devamı olmaya çalışan bir grubuz. Geleneksel müziğimizin en önemli ozanlarından birinin bir türküsünü kendimizce, ama çok da bozmadan çalmaya özen gösterdik.

Albümde yeni düzenlemeler yaptığımız kendi şarkılarımızı da, diğer şarkıları da en sade biçimiyle çaldık. Amaç, kimsenin ulaşamayacağı bir albüm yapmak değildi. Albüm dediğimiz şey, bir fikirler bütünü. Bu albüme olabildiğince çok fikir koyduk. Umarız uzun yıllar sonra bile bu albüm dinlenmeye devam eder ve dinleyenlere ilham verir, aynı bu albüm için bize ilham veren Çekirdek Sanat Evi kayıtları gibi... 
Pinhani/ Sinan Kaynakçı / Hayat Müzik / 2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe