EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

15 Mayıs 2013 Çarşamba

TÜRKÜLER ''CAZ'' TADINDA ''CANGO'YA TÜRKÜLER'DE''

Ülkemizin ortak değerlerini hatırlatan ve yaşanmışlıkları ifade eden mirasımız türküleri bu kez caz formunda dinliyoruz. Burak Kaya Quartet ve Pınar Ayhan ''Cango'ya Türküler'' albümünde bu türküleri caz formunda yorumladılar.
Uzun yıllardır klasik gitar ile caz çalışmaları yapan Burak Kaya’nın usta müzisyenler Yinon Muallem (vurmalı çalgılar), Ozan Musluoğlu (kontrbas), Meriç Demirkol (soprano saksofon) ile bir araya gelerek kaydettiği "Cango'ya Türküler" albümü, uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü. Albümde vokaller, 2000 yılında Eurovision'da Türkiye'yi temsil eden sanatçı Pınar Ayhan’a ait. Akustik bir anlayışla yorumlanan albümde dokuz türkü ve Uludere Katliamı için yazılan bir ağıt yer alıyor.

We Play stüdyolarında Aybar Aydın tarafından kaydedilip, mikslenen albümün masteringi Alan Silverman tarafından yapıldı.Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe