EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

27 Mart 2013 Çarşamba

THEODORE PAUL & GABRIEL TÜRKİYE'YE GELİYOR!Üç Parisli kadın müzisyenin bir araya gelip güçlerini birleştirmesinden ortaya çıkan naif folk-rock grubu Theodore Paul & Gabriel, “Please her, please him” adlı ilk albümlerini tanıtacakları turnelerinde Türk dinleyicileriile buluşmaya hazırlanıyor.

Pauline Thomson, Theodore Delilez ve Clemence Gabriel’den oluşan Fransız Theodore Paul & Gabriel’in bir araya gelme hikayesi tam da bir rock grubuna yakışır türden. Pauline ve Celemence’in şans eseri aynı barda bulunup radyo’da çalan BB King parçası üzerine başladıkları sohbetleri, gruba Theodore’un eklemenmesiyle birlikte onları hayallerinin de ötesinde bir müzik serüveninin başlangıcı oldu.

“Kadın milletinin eline bırakılamayacak” olarak düşünülen tüm konulara gönderme yapmak üzere maskülen görünümleriyle müziğe adım atan üç genç Fransız müzisyen, rock’n roll sevdasıyla yanıp tutuşan melankolik şarkıların yaratıcıları. The Beatles, Patti Smith, Eric Clapton ve Janis Joplin gibi ikonlardan etkilenen grup, albümlerinin kayıt aşamasında çeşitli müzisyenlerle birlikte çalışarak “Please her, please him” adlı naïf ve özgün folk-rock albümünü yarattı. Albümün çıkış parçası olan “Silent Veil” ise müzik otoriteleri tarafından kısa zamanda büyük beğeni topladı. Theodore Paul & Gabriel’in “Please her, pleas him” adlı ilk albümü ise ülkemizde 5 Mart’ta Eterna Müzik etiketiyle yayınlandı.

Zarif, seksi ve klişelerden uzak duruşlarıyla müzik dünyasına yepyeni bir soluk kazandırmaya hazırlanan Theodore Paul & Gabriel, StageArt organizasyonuyla 16 Nisan’da Ankara Eskiyeni’de, 17 Nisan’da Eskişehir 222 Park’da, 18 Nisan’da Bursa Nazım Hikmet Kültür Merkezinde ve 19 Nisan’da İstanbul Salon İKSV’de müzikseverlerle buluşacak.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe