EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

17 Mart 2013 Pazar

SEZEN AKSU & FAHİR ATAKOĞLU & ARA DINKJIAN KONSERİ : ''YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM''!
Bu yıl 4. Düzenlenen Avea Sıra Dışı Müzik konserleri yıl boyunca pek çok sıra dışı konseri müzik severlerle buluşturdu.  Bu konser serisi Avea markasının müzikle bütünleşmesinde önemli bir parça oldu. Müzik blogları ile oluşturulan Fikir Takımı ve Sıra Dışı Müzik konserleri sektöre hem bir farkındalık kazandırdı hem de müziğe farklı bir soluk getirdi. Bu açıdan Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun’a ve tüm ekibine de teşekkür etmek gerekiyor.  


Bu seri  kapsamında gerçekleşen Sezen Aksu & Fahir Atakoğlu & Ara Dinkjian konseri 16 Mart Cumartesi İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Konser bu üç dev ismin takipçileri tarafından yoğun bir ilgi ile izlendi. Salonda boş yer bulmak imkansızdı. Fahir Atakoğlu ve Ara Dinkjian performansları ile başlayan etkinlik Sezen Aksu’nun konserlerinde çok sık yer vermediği şarkılardan oluşuyordu. Bu, Aksu konserlerini sıkça takip eden kitle için bulunmaz bir nimetti. Albümlerde favori olarak belirlediğimiz, yürekleri yakan Sezen Aksu şarkıları canlı canlı bu özel konserde dillendi... Usta müzisyen Fahir Atakoğlu ile Aksu’nun müzikal uyumu görülmeye değerdi. Lal, şarkısında doruğa ulaşan bu müzikal yol arkadaşlığı uzun yıllar devam edeceğe benzer. Dünyaca ünlü değer Ara Dinkjian’ın parmaklarının sihri herkesi büyüledi. Şarkılara hayat veren parmakları, konserdeki tüm yüreklere tek tek dokundu.

Sezen Aksu ‘’Yeniliğe Doğru’’ ile başladığı konserde Hoş geldin, Son Sardunyalar, Alaturka, Farkındayım gibi önemli eserlerini seslendirdi.  Konserin sürprizleri ise Ahmet Kaya’nın kült eseri ‘’Ağladıkça’’ ve ‘’Sarı Gelin’’in Sezen Aksu tarafından seslendirilmesi oldu.

Aksu, sadece şarkı söylemedi her zamanki gibi. Bir yolculuğa çıkardı dinleyicilerini.. Anılar tazelendi, umutlar yeşerdi, yeni şeyler söylemek zamanı denildi.


Bu güzel konser için Avea’ya teşekkür ediyoruz!

Ahmet ERTEN/ Hayat Müzik/2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe