EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Mart 2013 Salı

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''GÜNTAÇ ÖZDEMİR''
Şarkıları yazmak, bestelemek ya da aranje etmek pastanın en küçük dilimi olarak kaldı ve kalacak hep. Damak bu sonuçta, tadar da söver de.

Önemli olan beni ben yapan ne varsa bunu en samimi bir şekilde aktarabilmekti.

Kaç yaşımda gitar çalmaya başladığımdan ziyade, şarkı kusmaya başlayan bünyemin nasıl bu hale geldiğiydi ya mevzu hani… O sebepten yazdım o kitapçığı, anılarla, kolajlarla, zincirlerle, sopalarla.


Şarkıların hikayesine de değindim tabii. Ucundan azıcık, kimsenin hayal gücünü kısıtlamaksızın. Herkesin algısı farklı sonuçta, izlemesi en keyifli tarafı da bu ya bu işin.

Bir sürü muhabbet döner "müzisyen dünyası"nın içinde. Bu ülkede değil de başka bir yerde yapsaydık bunları neler olurdu neler diye.

Alternatif müziğin değeri ve temeli daha güçlü olsaydı neler olurdu diye…

Şikayet eder dururuz, ya da acındırırız kendimizi bir şeyler iyi gitmediği zaman.


"İyi kalpli gözükmek için zayıflığa, güçlü gözükmek için öfkeye ihtiyacın varsa, demek ki hiçbir şey anlamadın!" demiş Jacques Brel, herkesin hala Fransız sandığı Belçikalı şair, müzisyen.

Ben anladım.

Sevgilerle,


Güntaç Özdemir / Hayat Müzik / 2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe