EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

4 Mart 2013 Pazartesi

CEM BELEVİ, AHMET ERTEN'İN KONUĞU OLDU!


-İlk albümünüz ‘’Bilmezsin’’ ile dinleyici ile buluştunuz. İlk albüm, ilk tanışma. Neler hissediyorsunuz?
-Çok mutluyum! Çocukluk yıllarımdan beri arzuladığım bir hayali gerçekleştirmek nasip oldu. Gelen güzel tepkilerle bu surecin keyfini cıkarmakla meşgulum.

-Albümden söz edelim biraz. Dinleyici neler bulacak ‘’Bilmezsin’’de? Kimlerle çalıştınız?

-Başta prodüktörüm ve aranjörüm Osman Taşdaş olmak üzere Türkiye'nin en başarılı müzisyenleriyle calışma firsatı buldum. ''Bilmezsin'' albümüm; Tarık Ceran, Aylin Vatankoş, Erdinç Şenyaylar, Can Sengun,Göksun Çavdar, İsmail Soyberk, Buzuki Orhan, Tezcan Erol gibi isimlerin imzasını taşıyor.-Pek çok albümün peş peşe çıktığı bugünlerde kısa sürede dikkat çekmeyi başardınız. Dinleyici Cem Belevi’de ne buldu?

-Gercekten müzik sektöründe var olmak hiç kolay degil, Uzun yıllardan beri planlanmış , geceli gündüzlü samimi bir calışmanın dinleyiciye yansıması olarak görüyorum.

-Müzik eğitiminizi yurt dışında almışsınız. Biraz albüm öncesi eğitim sürecini anlatır mısınız?

-Ben aslında 7 yaşımdan beri müzikle iç içeyim. Küçük yaşta besteler yapmaya başlamıştım. Lise yıllarım hep müzikle gecti. Universiteyi İngiltere'de okumaya karar verdim. Müzik hep tutkumdu. Londra'da Brunel Üniversitesi'nde Uluslararası İşletme okurken, bir yandan LSCM’de muzik egitimide aldim ve öğrenciyken birçok dernekte sahne alıp bestelerimi paylaşma imkanı buldum.-Uzun süre yurt dışındaydınız. Yurt dışında bir şeyler yapmak yerine Türkiye’de kariyerinizi ilerletmeye karar verdiniz.
 
- Ne kadar yabancı bir ükede uzun yıllar yasamış olsam da kendimi en iyi kendi dilimde ifade ediyorum, bu şarkılarımla da boyle. Ayrıca kariyerimi Türkiye'de ilerletmemin bir diğer nedeni Produktor & aranjörum Osman Taşdaş'ı uzun yıllar öncesinde tanımamdır. Kendisinden devamlı Turkiye'deki müzik sektörüyle ilgili bilgi paylaşımım oluyordu.


-Albümle ilgili planlar, projeleri öğrenebilir miyiz? Sizi nerelerde göreceğiz?

Su sıralar devamlı studyo ve sahne provaları yapıyorum.İnsallah yakında cok keyifli konserlerimiz olacak.

-Son olarak Hayat Müzik Platformu takipçilerine neler söylemek istersiniz?

Ben de bir Hayat Muzik Platformu takipçisi olarak herkese sevgilerimi ve destekleri icin teşekkürlerimi sunuyorum. Gelişmeleri Hayat zik ile beraber Twitter, Facebook ve internet sitemizden takip edebilirler.

Röportaj: Ahmet ERTEN/ Hayat Müzik/2013
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe