EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

2 Şubat 2013 Cumartesi

KADRİ KARAHAN'DAN ''AKUSTİK ŞİİRLER''Şair ve müzik yazarı Kadri Karahan’ın hazırladığı ‘’Akustik Şiirler’’ isimli proje ülkemizin birbirinden değerli müzisyenlerini bu kez şarkıları ile değil şiirleri ile sizleri buluşturuyor. Esen Kitap etiketi ile raflarda yerini alan ‘’Akustik Şiirler’’ iki yıla yakın bir sürede hazırlandı. İki değerli müzik yazarı / eleştirmeni Naim Dilmener’in ve Deniz Durukan’ın da önsöz yazarak katkıda bulunduğu kitabın geliri Serhan Şeşen Müzik, Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği’ne bağışlanacak. Bu kitap, müzikal anlayışları/öncelikleri çok geniş bir alana yayılmış isimleri bir araya getiriyor. Bu geniş müzikal anlayış ve öncelikler, kitabın içeriğine de olduğu gibi yansımış. (Form ya da biçim olarak) birbirinden farklı şiirler yer alıyor sayfaların arasında. Ama ortak noktaları, giderek kuraklaşan/ıssızlaşan “insan”a dair. İşte bu projede yer alan isimler Aydilge,Barlas ,Birsen Tezer, Burhan Şeşen, Can Bonomo, Cem Adrian Cenk Taner ,Ceylan Ertem ,Cüneyt Ergün ,Çiğdem Erken ,Demet Sağıroğlu ,Deniz Özbey Akyüz, Doğan Canku, Ece Dorsay, Ece Ülker, Edip Emre, Eflatun, Erdal Güney , Erkan Oğur, Gülay Sezer, Gülcan Altan, Gürol Ağırbaş, Güvenç Dağüstün, Harun Tekin ,Hüseyin Badıllı, Hüsnü Arkan, İlhan İrem, Jehan Barbur, Jülide Özçelik, Mabel Matiz ,Mehtap Meral ,Mete Özgencil ,Nazan Öncel , Neslihan Engin ,Özlem Taner ,Serhad Raşa ,Sevtap Ünal, Sezen Aksu & Meral Okay, Suavi ,Ulaş Oral ,Vedat Sakman ,Yaşar, Yaşar Kurt ,Yonca Lodi, Zafer Cımbıl, Züleyha

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe