EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

6 Şubat 2013 Çarşamba

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''MABEL MATİZ''


                                       Hisli Bir "2. Albümüm" Yazısı
Merhaba!

Aylarca üzerinde çalıştığımız, didindiğimiz, yolumuza yol katacak "yaşım çocuk" albümü nihayet çıktı. Doğum günü 5 ocak.
Albümlerin hep otobiyografik çalışmalar olduğunu düşünmüşümdür, hele ki şarkıcı-şarkı yazarları için.
Şarkılardan, belki şiirlerden derlenmiş melodili günlükler..

Yolun bundan sonraki kısmı.
İlk albümde olduğu gibi, "yaşım çocuk"ta da bu -otobiyografik- his oldukça yüksek.
Yine dünyanın dehlizlerinde deli divane gibi dolandığım, bütün sularına girip çıktığım, koştuğum ve düştüğüm, ilgili ilgisiz bir sürü zaman aralığından kalma, aklı karışık kalbi temiz şarkılar..
benim şarkılarım.

"Yaşım çocuk"la, kendi serüvenimde alacağım yol bir tarafa, başka serüven ve hayatlarla çarpışıp kaynaşıp çoğalmayı, müziğin gidebileceği en uzak yerlere gidip oralarda da can bulmayı ümit ve hayal ediyorum.
Bir devrin isyanı olarak nitelendirebileceğim "krallar"la açılan albüm, iki incecik kalp kırığının neticesi olan "ah bu sefer"le kapanıyor. arada "o yazları sen de özlüyor musun şimdi?" diye de soruyoruz [bkz. yıllar saçlarına]; şanlı Yıldız Tilbe diskografisinin en güzel eserlerinden ve aynı zamanda albümdeki tek cover çalışma olan "Aşk Yok Olmaktır"la yine bile bile aşka da tutuluyoruz; delilik sınırında "Tamburu Yokuştan"la dans edip, "Alaimisema" ile rengarenk çağlayıp "kerem gibi"de kadehleri dolduruyoruz, belki.. ilk klip şarkımız Mete Özgencil'le beraber hazırladığımız "Zor Değil". Benim için yeri en ayrı olan şarkı ise "Aldanıyor"..

Tek tek hepsi üzerine söylenebilecek çok fazla şey var tabi; ama uçları bir nebze açık bırakmak hep daha iyi sanırım, o yüzden uzatmadan sona bağlıyorum.
Bu projede çok büyük emekleri bulunan başta engin akıncı olmak üzere Dmc ailesi, Can Güngör, Cihan Mürtezaoğlu, Tolga Görsev, Murathan Aksöz, Alican Özbuğutu ve tabi ki Rıza Erekli ve bir şekilde "Yaşım Çocuk"a dokunan, rengini ve sesini bulmasında yardımcı olan, dost olan, destek olan herkese ama herkese teşekkür ederim.

Yolundan bundan sonraki kısmı, yine dinleyici ile bizim aramızda sanırım.
Umarım günümüz aydınlık, gönüllerimiz hep şen ve bir arada olur. umarım bu şarkılar hayata iyi gelir ve birer işe yarar..
"Yaşım Çocuk" hepimize tekrardan kutlu olsun.

Sevgilerimle,

Mabel Matiz / Hayat Müzik/2013
Share this post

3 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim22:19

  o şarkılar çoktan yerlerine ulaştı Mabel,hem de nerelere nerelere..senin de dediğin gibi aramızda ;)

  YanıtlayınSil
 2. Anonim11:45

  Biz dinleyiciler senin kalemin hissetmeye caliyoruz.Eh senin sayende böyle iyi bir dinleyici olduk.Ve albümün ulasmasi gereken yerlerde emin ol herkes cok mutlu, hayatimizdaki en büyük etken.Tesekkürler.

  YanıtlayınSil
 3. Mabel Matiz, yeni keşfim. İlk albümü de son albümü de 3 gün içerisinde ezberledim 3 haftadır da dinlemeye doyamıyorum. Hep bizimle kal üstad, aynen devam.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe