EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

21 Ocak 2013 Pazartesi

HAYAT MÜZİK KONUK YAZAR : ''ÖZGÜN''


Çok uzun zamandır hayalini kurduğum,kafamda tasarladığım ve heyecanlandığım bir proje vardı. Ne zaman olur nasıl olur,altından kalkabilirmiyiz diye de düşünüp  duruyordum bir taraftan. Bir senfoni orkestrası ile ortak bir konser projesiydi bu. Aslına bakarsanız yeni bir şey değildi. Daha önce pek çok isim denemişti benzer projeleri. Kimileri başarılı olmuş kimileri de son derece manasız işler ortaya çıkarmıştı açıkcası(benim fikrim :). Yani yeni bişey değildi sonuç olarak. Peki beni farklı kılan bu projeyi ÖZGÜN yapıcak olan fikir ne olmalıydı. Bunu da düşünüyordum tabi.  

Ben işte böyle düşün düşün dururken geçtiğimiz yaz telefonum çaldı. Arayan çok eski arkadaşım Mert Kocaili idi. Bursa'dan arıyordu ve '' Bu seneki Bursa Senfoni Orkestrası Yeniyıl Özel konserini birlikte yapalım mı ?'' diyordu. Kendisi senfoninin yönetim kurulu üyesi vasfı ile arıyordu tabiki:) Atladım tabiki projeye hem de balıklamasından:) Müzisyen arkadaşlarımla toplandık şarkılarımızı seçtik, orkestraya uyarlamaları yapması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası şeflerinden Üstüner Büyükgönenç den yardım aldık. Alper Kömürcü ve Tolga Kılıç da çok büyük emek sarfettiler. Ve tabiki İlke Karcılıoğlu 3 şarkımı yeniden yazıp uyarladı senfoni orkestrasına. Hiç kolay olmadı tabi. Allah'tan bütün arkadaşlarım konservatuvar mezunu:) Neyse ben hala farklı ne yapabilirim diye düşünüyordum. Aslında cevabı biliyordum da kendime bile söylemeye cesaret edemiyordum.  
Belki bilmeyenler vardır ben H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı 2000 yılı Viyola mezunuyum. Fakat uzun zamandır çalışamıyordum daha doğrusu çalışmıyordum. Bizim meslek fena nankördür. Bırakın seneleri iki hafta bile çalışmasanız vay halinize. Benim için ise durum vahimdi, yaklaşık 6 sene:) o yüzden de açıkcası onca kişinin önünde viyola çalmak onca meslektaşımın önünde hele ... Çok zor işti. Şimdi her yerde söylüyorum viyola mezunuyum diye böyle bir konserde de öyle yalandan kendi şarkımın 30 saniyelik introsunu çalmakla da olmazdı bu iş. Çıkıp adam gibi klasik bir eser çalmalıydım, çalacaksam ... Çalışmalara başladım hemen. Neyse çok da fena değildi durum.  Zaman hızlı tabi. Göz açıp kapayana kadar gelivermişti konser günü. 27 Aralık gecesi yaklaşık 2000 kadar Bursalı müzikseverin önünde rüya gibi unutulmaz bir konser verdik çoğu okul arkadaşım 70 kişilik senfoni orkesrası ve 10 kişilik kendi ekibimle. Şimdi ise sırada diğer şehirler var. Çalışmaya devam .. Bu arada konserde de hiç fena çalmadım Telleman Viyola Konçertosunu :) 

Sevgiler,

Özgün/ Hayat Müzik/2013 
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe