EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

13 Ocak 2013 Pazar

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''BEDÜK''Kendimi bildim bileli bir müzikle bir çizimleyim. Hayatta en iyi belki tek iyi yapabildiğim, iyi yapamadığım zamanlarda bile uğraşırken kendimi canlı / gerçek hissettiğim yerdeyim.

Müzik benim için doğruları, yanlışları olmayan bir olgu. Sadece deneme yanılma, kendini bulmaya, betimlemeye çalışma biçimim. Ne yaparsam yapayım, bu müzik olduğu sürece nefes alabiliyorum.

Albümler sadece bu arayışın beden bulmuş hali oluyor benim için. O albüm hangisiyse, o dönemde aradığım her neyse insanlara bu arayış dönemini göstermeden toplanmış, bulunmuş halini toparlamak gibi.

Her albümde bulduğumu sandığım şeyi bir diğerinde tekrar, farklı şekillerde bulduğumu görüyorum. Ve bu sonsuz bir yaratma isteği getiriyor beraberinde.

Bana hep soruyolar, peki bu sefer, bu albümde ne farklı? -Ben farklıyım- diyorum her seferinde. Çünkü albümlerim benim gerçek birer yansımam aslında. Ben normal hayatımda nasıl müzik dinliyorsam / seviyorsam onu yapıyorum. Hayat sürekli değişen, gelişen bir olgu.

Sen durursan dünya durur. Aradığım şeyi bulamayacağımı biliyorum çünkü aradığımın ne olduğunu ben de bilmiyorum…

Bu arayışta, bu yolculuğa benimle beraber çıkan herkese teşekkürü bir borç biliyorum. Konserlerde göz göze geldiğimizde o enerji bu yolculuğu devam ettirme gücü veriyor bana..

Aynı “anda” olmaktan zevk alan birbirinden tamamen farklı, bişeyler arayan ama hepberaber ne aradığını bilmeyen ve bu arayıştan deliler gibi zevk alan binlerce insan. Tarif edilmesi zor bir his..

Bu hissin ölene kadar devam etmesi dileğiyle…

Sevgilerimle,

Serhat Bedük/Hayat Müzik/2013
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim20:57

  Bedük bu ülke için fazla ama aynı zamanda kazançsın senin şanslığın bu ülkede doğmak bizim şansımız oldu iyki varsın ve hep olursun bu yolcuğuna umarım hep bizi yanına alır bizimle müziklerini paylaşırsın heyecenla 15 ocak ı bekliyorum başarılar tebrikler.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe