EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

2 Aralık 2012 Pazar

STİNG KONSERİNDEYDİK!

Müziğin matematik dehası Sting 6 yıl sonra yeniden İstanbul’daydı. Konser beklenilenin aksine neredeyse tam saatinde başladı. Bekleme yok, keyifler yerinde...


Sting, sahneye çıktığı anda ilerleyen yaşına inat dinç görüntüsüyle ilk başka göze, ardından o güzel sesiyle kulaklara şenlik vermeye başladı.
5 enstrümanla gerçekleşen konser " If I ever lose my faith in you" parçası ile başladı.


Damarlı elleri kenarları eskiyen gitarında gezinirken müziğe kendini adayan bir adamla karşılaştık önce... Sonra her şarkıda başrolünü yanında çalan kişilerden birini yapan bir mütevazılık… Bir şarkıda konserin vokali Jo Lawry başrölde olurken, diğerinde kemancısı Peter Tickell.

Kalbimin şekli anlamına gelen Leon filminin Soundrack’inde bulunan “Shape Of My Heart” da sanırım herkes biraz içine döndü ve çoğu kişi kapalı gözlerine yansıyan ışıklarla birlikte müziği tüm bedeninde hissetti. Bu şarkının bence sihirli bir tarafı var. bulunan “Shape Of My Heart”ın Leon’da çaldığı sahneyi düşünün ya da playlistinize çok önceden eklemiş ama beklenmedik bir anda çalmışsa o anı hatırlayın. Fark edeceksiniz ki şarkının hangi mekanda çaldığının aslında hiç önemi yok çünkü şarkı hemen sizi içine alıyor ve bu gecede de yine öyle oldu.
"Roxanne"şarkısında ise Sting hayranları adeta transa geçti. Konserin en büyük sürprizi ise Arap tınılarıyla bezenmişDesert Rose” şarkısında Sting’le birlikte sahneye çıkan Klarnet sanatçısı Serkan Çağrı oldu. Şarkı boyunca tüm konsere katılanlar bilindik melodiler eşliğinde kendini müziğe ve dansa bıraktı.

Kısaca mimikleriyle ritim tutan adam, yüzündeki enerjisiyle tüm konser alanını coştururken, hafızalara yer eden bir performansla ayrıldı İstanbul’dan.

Hilal Meriç / Hayat Müzik/ 2012
Share this post

2 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Burhan23:05

  Tebrikler Hilal . Çok güzel bir anlatım olmuş . Ellerinize sağlık .

  YanıtlaSil
 2. @burhan Teşekkürler ilginiz ve yorumlarınız için.

  YanıtlaSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe