EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

13 Aralık 2012 Perşembe

SİBEL GÜRSOY VE KUTLU ÖZMAKİNACI'DAN ''OKYANUS''

Türk popunun özlenen isimlerinden Sibel Gürsoy ve Yüksek Sadakat'in kurucusu/ şarkı yazarı Kutlu Özmakinacı'nın birlikte kurdukları Skeç grubu ilk albümleri ''Okyanus''u yayınlamaya hazırlanıyor. Albümde yer alan şarkıların söz ve müzikleri Kutlu Özmakinacı'ya ait. Okyanus'un ilk hiti ise kısa süre önce radyolar ve dijital platformlar aracılığı ile dinleyicilerle buluşan ''Heves''

Albüme de adını veren şarkı “Okyanus”, Türk müziği ile trip hop'ın buluştuğu “Müruruzaman”, oldschool ve rock'n roll şarkılar “Yer Demir Gök Bakir” ve “Git”, bir oda orkestrasının eşliğinde aşk ve hayatın ayrılmaz birlikteliğini sorgulayan “Tik Tak”, Kerem Türkaydın'in akustik gitar solosuyla taçlanan dingin “Uzaktaki Yakın”, her ayrılığın acılı olmak zorunda olmadığını duyumsatan “Kış Bahçesi” ve güçlü enerjisiyle “Korkma” albümün diğer şarkıları.
Albümde bir de sürpriz var. Şimdiye kadar “Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer”den, “Haydi Gel İçelim”e kadar milyonların beğenisini kazanan sayısız Yüksek Sadakat hitine imza atmış olan Kutlu Özmakinacı, “Meçhul Asker” isimli şarkı ile ilk kez bu albümde solo vokal yapmış oldu.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe