EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

29 Aralık 2012 Cumartesi

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''TAN''


2012 yılını uğurlayıp, 2013 e merhaba dediğimiz şu günlerde ben de herkes gibi kendi içimden geçirdiğimiz yılı değerlendiriyorum. Ülkemizde neler yaşandı, müzik adına neler yaptık, daha yaşanası bir ülke olmak adına ne adımlar attık ve şahsi olarak nelere imza attım ?
 
Yıllar geçtikçe, hayattan payımıza düşenleri biriktirdikçe, her geçen gün daha olgunlaşıyor ve hayata farklı pencerelerden bakabilir olmaya başladım. Bu sebeptendir ki 2012 yılı içerisinde yayınladığım albümümün adını İLK koydum. Tüm ilklerimi yaşarken, siz beni sevenler de bu anlara şahit oldunuz, 2012 yılında da birçok ilk yaşadım ama bunların en önemlisi müziğe ve hayata farklı bir pencereden bakmaya başladıktan sonra ürettiğim eserlerden oluşan ''İlk'' albümü oldu. Aslına bakarsanız İlk benim yeni hayatımın ilk haykırışı, ilk çığlıkları diyebilirim.
 
İlk dışında hayatımda yine bir yenilik yaparak ekibimle beraber İlk albümünün Deluxe versiyonunu hazırladık, kalıbına bakarsanız bir remix albümü denebilecek bir hazırlık olmasına rağmen benim için farklı ve alternatif müzik tarzlarında dolaşabildiğim bir proje oldu. Eserlerimi farklı müzik tarzlarında yorumlamak, deneysel çalışmalar yapmak kariyerim boyunca yürüttüğüm müzikal arayışıma ve kendimi geliştirme çabama yeni bir nefes oldu. ILK DELUXE albümünü 2012 yılına yetiştiremedik ama 2013 yılının ilk çeyreğinde sizlerle buluşturmak adına ummalı bir çalışma içerisindeyiz.
 
Müzikal projelerim dışında geçtiğimiz yıl sosyal medya üzerinden de birçok proje hazırladık, bunlardan ilki #TanlaDüet yarışması oldu, kazananı Gözde ile İlk Deluxe'te yayınlanacak olan Profesör şarkımın Swing versiyonuna çok keyifli bir düet ve video gerçekleştirdik. Bu proje dışında bir de çocukuluğumun travması olan ve şu an faaliyet göstermeyen Tan Gazetesi’nin şahsıma münhasır versiyonu olan tangazetesi.co yu faaliyete geçirdik. Site sayesinde sizlerle olan iletişimimi daha samimi ve daha kolay olmasını hedefliyoruz, aynı zamanda hakkımda haberleri ve yenilikleri ilk ağızdan sizlere ulaştırabiliyoruz. Zaman zaman esprili asılsız, zaman zaman ise asıllı haberleri yayımladığımız Tan Gazetesi projesi yine beni 2012 yılı içinde heyecanlandıran işlerimizden oldu.
 
Konserler, projeler, albüm derken bu yılı da bu şekilde sonlandırdık, sırada yepyeni bir yıl ve yepyeni projeler var. Ekibimle beraber 2013 yılında yine sizlere güzel projeler sunmak için son hızla çalışmalara devam ediyor olacağız. Yeni yılda tüm dileklerinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

Tan TAŞÇI/Hayat Müzik/2012
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe