EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

6 Aralık 2012 Perşembe

AVEA MÜZİK BLOGLARI FİKİR TAKIMI 2. SEZONU AÇTI!Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin önde gelen müzik bloglarını bir araya getirerek bir takım oluşturan Avea, Müzik Blogları Fikir Takımı’nın ikinci sezonunu dün açtı. Blogger Base’de gerçekleşen toplantının konusu  "Lambalidan Dijitale Türk Radyoculugunun Evrimi" idi. 


Fikir Takımı üyelerinin katıldığı toplantıda , radyo ve televizyon dünyasının duayen isimlerinden İzzet Öz ve Spectrum Medya Yayından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Karnaval.com Yöneticisi Yalçın Birol konuşmacı olarak yer aldı.


Konu başlığından anlaşılacağı gibi bütün gece radyo serüveninin dünü, bugünü ve yarını konuşuldu, tartışıldı. Toplantıda ilginç notlar da aldık. Ünlü prodüktör İzzet Öz’ün yıllar önce, radyo programcılığı yapan insanların müziğin pek çok farklı alanında ciddi bir eğitim aldığını ve bu eğitimden sonra radyo yayını yapabildiğini belirtti. Ayrıca bu eğitimle beraber her yıl bir sınava tabi tutulduğunu ve sınavı geçenlerin ‘’radyo programcısı’’ ünvanına sahip olabildiğini anlattı. 
 

Radyo dünyasının dünü hakkında geniş bilgi veren İzzet Öz’ün yanında özellikle Karvanal adını taşıyan Iphone ve Android uygulaması ile son aylarda dikkat çeken uygulamaları ile ön plana çıkan Spectrum Medya’nın Yönetici Yalçın Birol, konvansiyonel radyoya göre çok daha kişisel bir radyo yayını hizmeti sunduklarından bahsetti. Birol, Karnaval uygulaması kapsamında pek çok yaşa ve kitleye hitap eden radyolar bulunduğunu ve herkesin kendi kişisel zevk ve beklentilerine göre şekillenen bir yayıncılık anlayışının dijitalde Karnaval’ı başarıya ulaştırdığını ifade etti.Kişisel görüşüm konvansiyel radyoların öncelikle silkelenip kendisine gelmesi gerektiği yönünde. Çünkü bir dinleyici olarak radyoya ihtiyaç duymamız için bize iyi içerik sunması gerekiyor. Toplamda 20-30 şarkı arasında yayın yapan ve programcıya konuşma fırsatı bile vermeyen radyo frekanslarını düşündüğümüzde bunun djitale taşınması da radyoya bir artı değer katmayacaktır. Ancak dinleyici taleplerine gerçekten hızlı cevap veren ve kişiselleşmeyi başarabilecek bir radyo anlayışı gerçekten dijitale taşınabilecekse elbette bu da beraberinde bir başarıyı getirecektir.Avea Müzik Blogları Fikir Takımı, toplantıları bu sezon da devam edecek ve biz de toplantılardan edindiğimiz notları sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2012
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe