EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

14 Kasım 2012 Çarşamba

KONUK YAZAR : ''EBRU ELVER''2006 yılında "Paranoyak" adlı projemle tanıdınız beni. Yıl 2012 ve o kız büyüdü elbet. Değişen, gelişen her şey gibi bende büyüdüm.daha olgun, daha kararlı, daha yaşayan şarkılar yazmaya başladım. Uzun bir aradan sonra ''İZ'' albümümle karşınızdayım. Yaşar Kekeva yapımcılığında ve benim prodüktörlüğümde piyasaya sunduğumuz ''İZ'' albümümün müzik direktörlüğünü Serhat Şensesli üstlendi. 

Bu albümde 2 tanesi versiyon olmak üzere 9 şarkı yer alıyor. Söz ve müzik olarak 6 şarkıda imzam var. 2 şarkıdada Serhat Şensesli imzası var. Albümün ilk klibi "Sevdalar Seni Bozar" şarkısına çekildi. 90' lı yıllardan yana o özlenen şarkıları ve müzikaliteyi, elimden geldiği kadar hayata geçirmeye çalıştım. Ticari kaygılardan uzak, ne hissediyorsam, ne yaşıyorsam, ne duymak istiyorsam onu anlattım şarkılarımda, soundumda. Yaşayan ve sahici şarkılar yazmak istedim elimden geldiğince. Çok uzun yıllardır piyasada dönen hep o kolay, çabuk tüketilen ve ezber şarkılardan yorulan bir sürü insan olabileceğini farkettim. 

Onno Tunç vefat ettikten sonra, bir daha asla öyle bir müzik adamının gelmeyeceğine inandım. Ama Serhat Şenses'li beni yanılttı. Yeniden inanmamı ve şarkılarımın yerini bulmasını sağladı. Biz birbirimize inandık ve ortaya ''İZ'' diye bir albüm çıkıverdi. 

Hissettirebilirsem, tercüman olabilirsem, gönüllere ulaşabilirsem ne mutlu...

Ebru Elver/ Hayat Müzik/2012
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe