EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Ekim 2012 Pazar

ODEON MÜZİK ARŞİVİNDEN ''GÜNERİ TECER''Odeon Müzik 88 yıllık arşivinden saklı kalmış önemli eserleri cd formatında yayımlamaya devam ediyor. Bunlardan sonuncusu Güneri Tecer'in ''Tövbeler Tövbesi'' albümü oldu. Kral Tv ve Kral Fm medya sponsorluğunda yayımlanan albüm TSM severlerin beğenisine sunuluyor.
 
Müzik serüvenine 1957 yılında TRT Radyosunda başlayan Güneri Tecer, televizyonun olmadığı o dönemde sadece sesiyle şöhret olan, unutulmazlığı yakalayan önemli bir sanatçıdır. Güneri Tecer radyoda olduğu kadar gazino sahnesinde de çok başarılıdır. Radyo sanatkârlığı ve alaturka müzik bilgisi kadar beyefendiliği ve yakışıklılığıyla da sayısız hayran kazanmıştır.

Bugün pek çok örneğini gördüğümüz, Alaturka müziğini pop düzenlemelerle ilk seslendirenlerdendir. Böylece Türk Müziğinin sonraki nesillere ulaştırılmasında büyük katkıda bulunmuştur.

Bu albümle birlikte Güneri Tecer artık kayıp bir yıldız olmaktan çıkıp, alaturka ve popüler müzik tarihimizdeki yerini alacak. Onu bilenler, yıllar sonra yeniden dinlemenin keyfini yaşarken, hiç bilmeyenler de bu albüm sayesinde tanıyacak ve bizlere de böylesi bir yıldızın ışığını tekrar görebiliyor, sesini tekrar duyabiliyor olmanın hazzını yaşamak kalacak.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe