EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Ekim 2012 Pazar

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''YORA''
İlk albümleri '' Gün Sözleri''ni yayımlayan Yora , albümdeki şarkıların anlamlarını  Hayat Müzik Platformu okurları için anlattı.

İLK SES - Yegane albümümüzün açılış şarkısı, Işık Lekesi'nin ayrılmaz parçası. Ayrıca kendisinden çok güzel telefon melodisi olduğuna da bizzat şahit oldum. Yapan dostlarımız var, tavsiye edilir.

IŞIK LEKESİ - Çıkış parçamız. Birbirinden sevimli çocukların şenlendirdiği klibimizin şarkısı. Ayrıca başka hangi klipte Anadol görülmüştür merak ediyorum: http://www.youtube.com/watch?v=OMsc3ZYPpQo

ATLIKARINCA - Yora'nın progressive işlere göz kırptığının belgesi. Bu şarkıyı ilk kez çalmaya başladığımız anı unutmuyorum. Uzun süreli bir üretim arasının ardından Akif "yeni beste"sini çalmaya başladığı anda hepimiz büyük bir özlemle yeniden bir şeyler üretmeye başlamıştık. Sonrasındaki sonuç eşittir "Gün Sözleri".

HAYAT GÜZEL - Derdini uzatmadan, en kolay yoldan anlatan şarkımız. "Hayat güzel, ama umrumda değil.." Daha fazla söze gerek yok sanıyorum.

HOME - İngilizce sözlere sahip olan tek şarkımız. Fransız La Blogotheque ekibinin Türkiye'ye gelip bizim performansımızı çekmek istediğini öğrenince Home'u icra etmenin en iyi fikir olacağını düşünmüştük. Ortaya çıkan işe bakacak olursak pek de yanılmamışız sanırım: http://www.youtube.com/watch?v=3CRE_yY2xpM

KARŞILAŞMA II - Konserlerde çaldığımız asıl düzenlemesinin "Bugün" EP'mizde yer aldığı eski bir Yora şarkısı. Eski dinleyicilerimizin çoğu bizi bu şarkı ile tanımıştı. Eh bu kadar bahsedip eski versiyonunu dinletmemek de olmaz. Soundcloud hesabımıza buyrun: http://soundcloud.com/yora/karsilasma-2

GÜN SÖZLERİ - Bana göre albümümüzün en özel şarkısı. Yora'nın grup müziğinin bir özeti gibi adeta. Birlikte kendimizi müziğimize bırakıp, grupça takılarak ürettiğimiz, ilhamlarla dolu anların meyvesi.

SON SES - Albümümüzü dinginliğe erdirerek kapatan parça. Bu şarkının albümdeki düzenlemesinin yanı sıra canlı performanslar için tasarladığımız bir "grup düzenlemesi" de mevcut. Yakınlarda Son Ses ile ilgili sürprizlerimiz olacak. O vakte kadar bknz: http://www.youtube.com/watch?v=IJzCWgWArZg
  
Yora/Hayat Müzik/2012
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe