EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

1 Ekim 2012 Pazartesi

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''YONCA EVCİMİK''


Merhaba,
Yallah Sevgilim şarkısını bana Hakan Eren dinletmişti. Müziği Tolib Kuliev'e ait bir özbek şarkısı. Şarkının ruhu , verdiği enerjiyi sevdim. Barlas Erinç'in yazdığı sözlerle , müzik üst üste güzel uyuştu. Zamanında söylediğim Tatlı Kaçık şarkısı ile benzer noktası çoktu. Benden hep eski şarkılarım tadında işler bekleniyordu. Bu şarkının o ruhu vereceğini düşündüm ve hemen çalışmalara başladım. Hem eski tadı verip , hem de günümüz sound'u ile harmanlamak gerekiyordu. Bu aşamada şarkının düzenlemesini eski dostum İskender Paydaş yaptı. Yallah Sevgilim iş anlamında İskender ile beraber ilk çalışmamız oldu. İskender'in ritmini, ruhunu seviyorum. Ondan şarkıda bolca zil sesi duymak istediğimi söyledim. Tam istediğim gibi bir düzenleme yaptı. Ortaya çıkan işten çok memnunum. Uzunca bir süredir müzik konusunda hayvanlar ile ilgili yaptığım çalışmalardan dolayı üretimim olmuyordu. Bu şarkı ile tekrar bu çalışmalarıma hız verdim. Şarkının verdiği enerji insanlara çabuk geçti. Gösterilen ilgiden çok memnunum. Müzikal yolcuğumda birçok yeniliği dinleyenlerimle paylaştım. 'Yallah Sevgilim' yeni bir Yonca Evcimik döneminin ilk çalışması. Heyecanlıyım , yapmak istediğim çok şey var. 

Kendimi ilk 'Abone' albümünü çıkardığım zamanlardaki gibi heyecanlı görüyorum. Yakın zamanda tekrar bir single ve ardından albüm planı içindeyim. Araştırmayı , yenilikleri takip eden bir insanım. Bulduğum ilginç şeyleri tekrar müziğimin içine yerleştireceğim. Müziğimi bir süre öksüz bırakmışım , şimdi yeniden ona gereken ilgiyi gösteriyorum.

Sevgiler,

Yonca Evcimik/ Hayat Müzik/ 2012 
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe