EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

27 Ağustos 2012 Pazartesi

TÜRKSOY GENÇLERİ SİDE FESTİVALİ'NDE!


 
Türki Cumhuriyetli gençlerinin oluşturduğu “Uluslararası Türksoy Genç Oda Orkestrası”; 2 Eylül 2012, Pazar akşamı 21:30’da Side 12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, uzun bir aradan sonra Side Apollon Tapınağı’nda sanatseverlerle buluşacak!

Birleşmiş Milletler çatısı altında “Kültürlerin Uzlaşması” yılı olarak kabul edilen 2010 yılında, uluslararası Türk Teşkilatı Genel Sekreteri Düsen Kaseinov’un özel destek ve girişimiyle kurulan Türksoy Oda Orkestrası, 8 ayrı Türk Cumhuriyeti’nden parlak gençleri içinde barındırıyor. Türki Cumhuriyetlerdeki üniversitelerden de destek gören topluluğa, ülkemizde ise Hacettepe Üniversitesi destek veriyor.

Orkestra şefliğini Anvar Akbarov’un yürüttüğü Türksoy Oda Orkestrası; din, ırk, sosyo-ekonomik statü ya da politik düşünceler gibi kavramları göz önünde bulundurmadan, müziğin birleştirici gücünü sunarak her milletten gençleri yeteneklerini göstermesi konusunda cesaretlendiriyor. Türksoy Oda Orkestrası’nı oluşturan genç müzisyenler, topluluğun sadece Türkçe konuşan gençlere değil, kendileri gibi ruhunu müziğe adamış ve müziğe uluslararası bir değer kazandırmayı amaç edinen genç müzisyenlere açık olduğunu dile getiriyorlar.

Türksoy Oda Orkestrası; Side 12. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 2 Eylül 2012, Pazar akşamı saat 21:30’da Apollon Tapınağı’nda vereceği konserle sanatseverlere, klasik müziği ziyafeti çektirmeye kararlı.

Bu yıl Side Belediyesi tarafından 12.’si düzenlenen, 2010 yılında Avrupa Festivaller Birliği’ne (EFA) kabul edilen Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali; 25 Ağustos – 30 Eylül 2012 tarihleri arasında Side Antik Tiyatrosu ve Apollon Tapınağı’nda ücretsiz olarak düzenleniyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe