EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

25 Temmuz 2012 Çarşamba

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''NADİDE''

Günlerdir ne konuda yazmalıyım diye düşüyordum. Dişe dokunsun istiyordum. Bilmem dokunur mu, kalp kırmadan anlatır mı derdini bu yazı?
Yarışmalardan bahsedeceğim, sezon başlayınca  ne çeşitlerini göreceğimizi bilmediğimiz müzik yarışmalarindan...Televizyoncular ne sürprizler hazırlayacak kim bilir?
Şu ana kadar gördüklerimizden hareketle şunu sormalı. Ses yarışmalarındaki jüriler ne kadar yetkin olmalı? Seçim yaptıkları konulara ne kadar hakimler? Detone oluyorsun dediklerinde acaba bunun anlamını biliyorlar mı? Bazen öyle güzel sesler tabiri caizse güme gidiyor ki hepimiz ekran başında hop oturup hop kalkıyoruz. Bazen de sıradan birine bayıla bayıla ön ayak oluyorlar. Bu yarışmalardan çıkanlara ne oluyor ki zaten denebilir. Bence bir yarışmaya katılmadan önce zaten kazandıktan sonrasının da zor olduğunu anlatmak gerekir. Oradan sonrası da zor tabii. Gerisi onlarin elinde artık. Ayakta kalmak, başarmaya devam etmek, mücadele etmek... Bunlarin zorluğunu biliyoruz ama insan yine de hak eden kazansın istiyor. Film seyrederken hep haklı olanın yanında oluyoruz ya ... Hep kahramanımız kötülerden kurtarsın dünyayı... İşte öyle bir duygu benim ki.. Hak eden kazansın yarışmaları, hele sanatsa mesele, sanat yarışmasıysa.. Bu işin okulunu okuyan biri olarak söylüyorum ki çok iyi sesler var okulda, sokaklarda, derneklerde ve sahnelerde. Hepsi şans bekliyorlar. Hak eden kazansın.... 

Nadide/Hayat Müzik/2012
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe