EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

19 Temmuz 2012 Perşembe

''BEHZAT Ç. DİZİ VE FİLM MÜZİKLERİ'' RAFTA!

 
Yayınlanan her bölümüyle adından söz ettiren Behzat Ç. – Bir AnKara Polisiyesi bu kez müzikleriyle rafta yerini alıyor. Ankara’nın olmazsa olmazlarından Pilli Bebek’in solisti ve gitaristi Cem Kısmet’in imzasını taşıyan dizi ve film müzikleri Tuhaf Temaslar başlığıyla iki CD’lik bir albümde bir arada yayınlandı.

Aşk Müzik Yapım tarafından basılan albümde dizide kullanılanlar arasından seçilmiş 14 şarkının yanı sıra filmde kullanılan 24 şarkı ve tema var. Cem Kısmet ve Pilli Bebek çalışmaları dışında Kül ve Gulyabani, şarkılarıyla söz konusu albümde dinleyici ile buluşuyor. Dizinin pavyon sahnelerinden sesine aşina olduğumuz Özgür Uslu’nun söylediği Kimseye Etmem Şikâyet, vurucu şarkılardan Nazlı Vural’ın seslendirdiği Uzun Geceler ve dizinin ikinci sezon finaline damga vuran Adnan Ergil bestesi Haram Geceler’in Cem Kısmet yorumu albümün sürprizlerinden.

Behzat Ç. – Bir AnKara Polisiyesi / Tuhaf Temaslar albümündeki şarkılar 2001 – 2012 yılları arasında değişik ortamlarda kaydedildi. Pilli Bebek’e emeği geçen pek çok müzisyen bu kayıtlara katıldı. Kayıtların büyük bölümünü Umut İsan yaptı. Albümün kapak fotoğrafı, Mehmet Turgut tarafından filmde kullanılmak üzere çekilen fotoğraflar arasından seçildi.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe