EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

20 Haziran 2012 Çarşamba

AHMET ERTEN ''MÜZİK GÜNCESİ''Nİ YAZDI!2012 yazının kavurucu sıcağını yaşamaya devam ederken yeni albümler de müzik marketlerde bir bir yerini almaya devam ediyor. Her yerde gördüğünüz/duyduğunuz albümler birkaç haftada miladını doldurduğu için bize uzun süre yol arkadaşlığı yapacak ve ilginizi çekeceğine emin olduğum albümlerden bahsetmek istiyorum. Bunlardan ilki Kürşat Başar’ın Keşke Burada Olsaydın albümü. Geçtiğimiz haftalarda Hayat Müzik’te sorularımı da yanıtlayan gazeteci- yazarın projesi son dönemin en kayda değer albümlerinden biri. Yıllardır içinde var olan müzik tutkusunu Esen Entertainment etiketi taşıyan albümü ile ortaya çıkaran ve bu zamana kadar sahne performansları ile kendisine has bir dinleyici kitlesi edinen Kürşat Başar albümünde Sezen Aksu, İlhan Şeşen, Levent Yüksel, Yaşar gibi son derece önemli isimlerle birlikte çalışmış. Geçtiğimiz günlerde albüm lansmanını da gerçekleştiren Başar, hem dinleyiciden hem de sektördeki müzik yazarları ve radyo programcılarından olumlu tepkiler aldı.


Geçtiğimiz günlerde posta kutumda  bir paket buldum. Yurt dışı kaynaklı paketten çıkan albüm Made in Turkey 6 . Dj Gülbahar Kültür’ün derleme albümleri dillere destandır. Kültür, bugüne kadar yaptığı albümlerde son derece başarılı şarkı seçimleri yapmıştı. Keza serinin altıncı halkasında da bu gelenek değişmemiş. Bal ve Kaymak adını verdiği 2 diskten oluşan albümde Müzeyyen Senar’dan Sertab Erener’e,  Orhan Gencebay’ın Bir Teselli Ver’in’den  Neyse’nin Hokkabaz’ına kadar geniş bir yelpazede şarkılar var. Tam anlamıyla arşivlik bir derleme albüm. Albüm şu anda yurt dışında satışta ama önümüzdeki günlerde Türkiye’de de müzik severlerle buluşacak.

Müzik dünyasının şahsına münhasır isimlerinden birisidir Ogun Sanlısoy. Özellikle sahne performanslarında onu yalnız bırakmayan sadık bir dinleyici kitlesi vardır. Belki şarkıları, rich medyada çok yer almaz, klipleri saat başı dönmez ama iyi şarkılar yapar ve kitlesi ile buluşturur. Müzisyenin yeni albümü Akustik 2012 adını taşıyor. Albümde sakin, telaşsız akustik bir sound vadediyor bize. Albümün bana göre en güzel sürprizi ise Özlem Tekin’le bir düet şarkının yer alması.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Bu güzel paylaşım için çok teşekkür ederim. Elinize emeğinize klavyenize sağlık. Blogunuzu yakından takip ediyorum. Başarılar dilerim

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe