EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

22 Mayıs 2012 Salı

MÜGE BARUTÇU : ''BİR HARMANIM HER AKŞAM''
Hayatı dev bir renk paletine benzetenlerdenim. Bin bir çeşit renk bizi bekliyor. Duvarımızı istediğimiz renge boyuyoruz ve vazgeçip başka bir renk seçiyoruz. Çünkü değişiyoruz hiç durmadan. Farkında olmasak da yüzümüz, tenimiz, seçimlerimiz, zevk ve isteklerimiz sürekli bir değişim içinde. Her geçen gün daha bilinçli yaratımlar yapıyoruz hayatımızda. Dinlediğimiz müzik türü bile değişiyor. Ben mesela; ilk geçlikte tamamen yabancı müzik dinlerken, sonra işimin bir parçası olan Türk pop müziğini dinledim uzunca bir süre. Sonra biraz rock, biraz klasik, sözsüz parçalar, uzak doğu müzikleri derken arayışım devam etti. Kimini çaldım yayınlarımda, kimini çalmadım ve ya çalamadım keşfettiğim şarkıların.

Yaklaşık 3 aydır Karadeniz Fm’den sesleniyorum dinleyicilerime. Bizim radyoda her telden şarkı duymak çok mümkün. O kadar renkli bir coğrafyada yaşıyoruz ki, tüm bu çeşitlilik müziğe de yansımış haliyle. Rumeli şarkılarından tutun, Akdeniz’e, türkülerden, pop müziğe, Karadeniz şarkılarından, sanat müziğine hemen her türü çalmak her radyocunun hayali olmalı bence. Hiçbir kısıtlama olmadan üstelik her türden şarkılar. Bugüne kadar duymadığım için kendimi eksik hissettiren şarkılarla tanıştım ben. Geçen akşam stüdyoda yeni bir Karadeniz şarkısı çalarken, ruhumun genişlediğini hissettim ve sanki o an orada değil, o müziğin çıktığı o coğrafyada, o insanlarla beraberdim. Şarkılar, iyi şarkılar insana bunu yapabiliyor evet. Müzik âşıkları bunu çok iyi bilirler. Çaldığım şarkı ‘Adam gibi sevgili’ isimli bir Sinan Sami şarkısı. Duymuş muydunuz? Hiç sanmam. Bana sorarsanız yılın en iyi şarkılarından biridir. Çünkü şarkılar size hissettirdikleriyle müsemmadır. Popüler müzik adı altında pompalanan , ( ki bende kısa bir süre öncesine kadar bunun bir parçasıydım) sürekli tekrarlardan oluşan ve maalesef millete dayatılan türden bir şarkı değil. Bu şarkı sadece bir tanesi. Bu ülkede gerçekten içten müzik yapan bu kadar çok müzisyenin olması beni şaşırttı ve sevindirdi. İşte tam da bu noktada, bir müzikseverin tek bir türe değil, bütün türlere şans vermesi ve araştırması gerçeği çıkıyor. Bu ülkede gerçekten ezber bozan müzisyenler de var. Farklı çalgılar kullanıp, farklı düzenlemecilerle çalışan hiç de azımsanmayacak sayıda müzisyenin olması bence çok sevindirici. Karadeniz Fm deyince sadece o coğrafyanın şarkılarını çalan bir radyo olarak düşünmeniz normal. Bende öyle düşünenlerdendim. Her yayıncının bir müzik tarzı var ve tamamen kişisel. Kimi pop, kimi türkü, kimi sanat müziği, kimi Karadeniz müziği çalıyor. Müge’nin Oltası’nda ise hepsinden biraz var. Türe değil tamamen şarkıya bakıyoruz, şarkı iyi ise playlistte yerini alıyor. Radyocuların iyi şarkılara şans vermeleri dileğimle… Bir harmanız her akşam. Sizi de bekleriz.

Müge Barutçu/ Hayat Müzik/2012

www.twitter.com/mugebarutcu

www.facebook.com/mugeninoltasivebiz
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Adsız21:03

  muge abla agzına yuregıne saglık duygularıma tercuman oldugun ıcın ben bu kadar kelımeyı yanyana getırp bunları yazamazdım....

  YanıtlaSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe