EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

9 Mayıs 2012 Çarşamba

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''PİJAMA''Merhabalar pek aziz HayatMuzik.com okuyucuları!
 
Bize Pijama grubu olarak burada bir yer veren HayatMuzik.com'a teşekkür ederek başlayalım öncelikle. Pijama 2004 yılının bir Ekim akşamında sadece eğlenmek ve orada burada sahne alıp müzik yapalım diye kurulduğunda, elbette ki bu kadar uzun zamanımızı bu grupla geçirip, bu kadar yol alacağımızı tahmin edemiyorduk. Yolda biz de, yol da değişti. E tabi Çelik de değişti. Saçmalamayalım. Burda olmamızın asıl nedenini hatırlayalım hemen. Size yeni albümümüz Düşe Kalka'dan bahsedeceğiz.
 
Düşe Kalka baya eğlenceli bir albüm oldu arkadaşlar. İnanmıyorsanız dinleyin. Geniş bir enstruman kullanımı ile, Türk Sanat Müziği öğelerini falan da birleştirdik. Hem kaydederken, hem aranje ederken güzel bir kadro oluşturduk, bu sefer sadece Pijama olarak değil, Can Saban ve Alen Konakoğlu başta olmak üzere ciddi bir kadroyla çalıştık. Herşeyden öte çok eğlendik bu süreçte. Ama elbette ki bu albüm Türkiye şartlarında tutacak bir albüm değil. Öncelikle bu albümü tamamiyle kafamıza göre yaptık. İkinci olarak çok eğlenceli bir albüm oldu. Belki de Türkiye için çok eğlenceli oldu. Şarkı sözlerimiz yeterince ilkokul düzeyinde değil. Gitar soloları falan var.
 
Klibimizi de Gökçe Devecioğlu çekti. Bu sefer güldürmedi. Ama eğlenceli klip oldu. Bu arada bizim bunun dışında dört tane daha video klibimiz var. Hepsi bir birinden eğlenceli kral klipler, bence bir izleyin.
 
Viladimir Piyotr İliyev, ansızın okuduğu kitabı kapattı ve az önce okuduklarını hazmetmeye çalıştı. Resmen bir müzik grubunun kişileşip yazdığı bir yazıyı okuyordu. Başını gayr-i ihtiyari bir şekilde yanında bulunan zemberekli saatin kadranına doğru çevirdi. Saat baş ucundaki viktoryan tarzda el işçiliğiyle oyulmuş komidini üzerinde bulunan paslı ve eski gaz lambasının soluk ve titrek ışığıyla belli belirsiz aydınlanmaktaydı. Danseden sayıları seçmek zordu, ancak saatin beşe gelmekte olduğunu tahmin etti. Gazyağı kokan odanın ucunda gölgeler nahoş görüntüler oluşturuyor, dışarıdaki fırtınanın ıslıklı nefesiyle cama vuran selvi dalları ise insanın içini ürperten tıkırtılar yaratıyordu. Titrediğini hissetti, hızlı hızlı nefes alıyordu ve kalbi sanki kulaklarında atıyordu. Ansızın kalbine bir ağırlık çöktü. Yarın ödemesi gereken su faturasını hatırladı, tam yüz yirmi bir rubleyi onu ödemek için ceviz vitrinin içindeki kilitli çekmecede tutuyordu. Yarın, bu meblağı ödemeyi kesinlikle unutmaması gerektiğini kendi kendine fısıldadıktan sonra, göğsünü üzeride açık duran kitabına geri döndü. Dışarıdan uzaklarda bir yerlerde kendine henüz avladığı bir kemirgenle ziyafet çekmekte olan bir baykuşun haykırışı duyuldu. Üşüdüm.
 
Araya edebi bir yazı girelim dedik. Böylece, bu yazıyı okuduğunuz süre zarfında sizlere okumaya değer bir şeyler daha verelim dedik. Neyse, konuya geri dönmemiz gerekirse, bu albümü yaparken çok eğlendik, şimdi konserlerde de çok eğleniyoruz. İlgili konserlerimize facebook.com/Pijama sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu konserlere herkesi bekleriz, buyrun gelin beraber eğlenelim...


Sizleri çok seven Pijama/2012/Hayat Müzik
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe