EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

25 Mayıs 2012 Cuma

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''PAPYON''


Papyon, 2008 sonbaharında, liselerarası müzik yarışması sebebiyle kuruldu. Ozan ve Mert'in daha önceden beraber müzik yapması sonucu, Yiğit'in de katılımıyla grup oluştu. İlk sahnemizden 1.lik, yarışmanın finalindense 2.likle ayrıldıktan sonra, albüm aşamasına kadar pek çok yarışma ve sahne tecrübesi edindik. Cover ve beste formatlı bu yarışmalarda alınan derecelerin sonrasında da, 2011 yazında kendimizi albüm çalışmalarının içinde bulduk. Albüm aşamasında yeni gitarist olarak, eski dostumuz Batu'nun katılımıyla, şuanki kadromuzu oluşturduk.
 
İlk Ateş albümünün çalışmaları, Zoo Stüdyo ve aranjörümüz Onur Koç ile birlikte başladı. Cover formatlı olmasına karar verdiğimiz albümün ilk parçası, bizi televizyon dizisinde duyuran Aya Bak'tı kuşkusuz. Aralık başlarında tamamladığımız parçanın son haline gelmesi, diğer parçaların bitiş süreciyle paralel oldu. Her parçayı, toplanarak, kendi getirdiğimiz şarkı listelerinden eleyerek seçtik ve hepbirlikte karar aldık. Grup haricinde, prodüktörümüz Ahmet Çelenk ve menajerimiz Süheyl Atay da bu süreçte fikirleri ve önerileriyle etkili oldu. Parçaların kayıt süreçlerinde, grubun her üyesi olarak kendi okullarımızı aksatmadan, stüdyoyu hayat düzenlerimizin içine dahil ettik. Düzenlemeler yapıldığında vokal kayıtları ve ardından sırayla bas gitar, gitar ve Kadıköy Stüdyo Red'de davul kayıtları alındı. Her kayıtta birbirimizin yanında olduk ve fikirlerimizi birbirimize sunma fırsatımız oldu. Kış sonunda ilk klibimiz ve single'ımız Aya Bak'ın çıkışıyla beraber, kayıtlarımız da sona erdi. Beklemeye başladık ve mix-mastering sürecinin sona ermesini iple çektik.

 2 Mayıs 2012 tarihinde ilk albümümüz olan "İlk Ateş" dinleyici ile buluştu. Altı parçadan oluşan albümümüzde beş cover parça, bir de bestemiz bulunuyor. Sezen Aksu, Selami Şahin, Barış Manço ve Uluğbek Hekimoğlu gibi isimlerin bestelerine yeni bir ruh katmaya çalıştık. Sonuç olarak ezber bozacak bir albümün ortaya çıkardığımıza inanıyoruz. Single olarak çıkardığımız "Aya Bak"ın ardından ikinci klibimizi "Gözyaşlarım Anlatır" isimli parçaya çekmeyi düşünüyoruz.Her geçen gün müziğimize birşeyler katmaya çabalıyoruz ve dinleyicelerimize keyifle eşlik edebileceği düzenlemeler yapıyoruz.

Papyon/2012/Hayat Müzik
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe