EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

12 Nisan 2012 Perşembe

SERTAB ERENER'DEN T.S.M ALBÜMÜ : EY ŞUH-İ SERTAB

Geçtiğimiz yıl yayınladığı albümü ile ciddi bir başarı yakalayan Sertab Erener, Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan yeni konsept albümü ile müzik marketlerde yerini alıyor. Babasının kendisine “Sertab” ismini verirken “Ey Şuh-i Sertab” isimli şarkıdan esinlendiği sanatçı albümünü babasına ithaf ederken albüme de bu eserin adını verdi. Hücum kayıt tekniği ile kaydedilen albümde Türk Sanat Müziği enstrümanlarının yanında geçmiş yıllardan günümüze gelen ''Lavta'' , ''Rebab'' gibi enstrümanlar da kullanıldı. Söz konusu albumde; Emine Semahat Özdenses, Münir Nureddin Selçuk, Osman Nihat Akın, Saadeddin Kaynak, Zeki Müren, Yesari Asım Ersoy, Tanburi Mustafa Çavuş, Lemi Atlı, İsmail Hakkı Bey, Kemani Serkis Efendi gibi bestecilerin eserleri yer alıyor. 12 Nisan'da rafta olması planan albüm GNL etiketi ile yayınlanacak. Sertab Erener'in prodüktörlüğünü üstlendiği projenin müzik direktörlüğünü Tarık Sezer yaptı.Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe