EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

21 Nisan 2012 Cumartesi

KÜRŞAT BAŞAR ''KEŞKE BURADA OLSAYDIN''

 

Gazeteci-yazar Kürşat Başar müzik severleri ''Keşke Burada Olsaydın'' adını taşıyan bir caz albümü ile selamladı. Esen Entertainment etiketi ile müzik marketlerde yerini almaya hazırlanan albüm bir süredir ''Bizim Şarkımız'' müzikalindeki performansı ile müzikle olan ilişkisini yoğunlaştırmıştı. Söz konusu albümde konuk sanatçılarla seslendirdiği 9 şarkı, 2 enstrümantel ve 1 şarkının da radyo versiyonundan oluşan toplam 12 eser yer alıyor. ''Keşke Burada Olsaydın'' albümünde 90'lı yıllarda seslendirdiği cover şarkılarla büyük ses getiren ve son olarak Enbe Orkestrası ile yaptığı çalışmalarla gündeme gelen Ayşen, Sezen Aksu, Yaşar, Yeşim Salkım, İlhan Şeşen, Levent Yüksel, Erol Evgin&Zeynep Talu, İlhan Şeşen & Şenay Lambaoğlu, Berkay Özideş ve Burçin Büke gibi önemli isimler Kürşat Başar'a eşlik etti.

Ünlü gazeteci yazar albümünü  '' Bu albüm, yazdığım kitaplar gibi, yaptığım bütün her şey gibi beni anlatıyor. Yazı ya da müzik... Önemli olan benim de gerçekte ne olduğunu bilmediğim, içimdeki o duyguyu anlatmanın bir biçimini bulmak. Ama romandan farklı olan şey, bu albümde, benim o duygumu, kimi şarkılarda çocukluğumu, kimi şarkılarda büyük aşkımı, kimi şarkılarda söylemek istediğim sözleri bu muhteşem müzisyenlerin benimle paylaşmasıydı. Albümdeki şarkıların hemen hepsi birlikte, aynı anda çalındı, söylendi. Yani o anın duygusunu taşıyor.''  sözleriyle özetliyor.

''Keşke Burada Olsaydın'' albümünün ilk klibi ise sözleri Kürşat Başar ve Zeynep Talu'ya müziği ise Kürşat Başar'a ait olan ve albüme adını veren şarkıya Gürcan Keltek yönetmenliğinde çekildi.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe