EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

14 Mart 2012 Çarşamba

AHMET KOÇ'TAN RENKLİ ALBÜM : ''RENKLİ TÜRKÇE''

Türkiye'nin önemli müzisyenlerinlerinden Ahmet Koç, Avrupa Müzik etiketi ile kariyerinin 7. albümü ''Renkli-Türkçe'' yi yayınladı. Ünlü müzisyenin , solist düetlerinin yanında enstrümantal eserlere de yer verdiği albümde Gripin, Kibariye, Betül Demir, Göksel gibi geniş bir yelpazedeki farklı  şarkıcılar Ahmet Koç'a eşlik etti. 2 yıllık hazırlık sürecinin ardından raflarda, müzik severlerle buluşan prodüksiyonda Melih Kibar bestesi olan ''Sucu Çocuk'' Ahmet Koç yorumuyla yeniden hayat buldu. Albümün bir diğer sürprizi ise yıllar önce Sezen Aksu ve Zülfü Livaneli tarafından yorumlanan ''Sürgün''ün,  bu kez Ahmet Koç ve Betül Demir performansıyla Renkli Türkçe'de yer alması oldu. Renkli Türkçe'de Zeki Müren'den dinlediğimiz ''Aşkın Sırrı Bilinmez'' i ise Göksel ile Ahmet Koç'tan, bir azeri anonim türkü ''Yok mu Sayalım'' Kibariye & Ahmet Koç performansı ile, Zülfü Livaneli bestesi ''Sus Söyleme'' ise Gripin & Ahmet Koç yorumuyla dinleyicinin beğenisine sunuldu.

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe