EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

31 Ocak 2012 Salı

AYDAN KAYA, HAYAT MÜZİK'TE KONUK YAZAR OLDU!


80’li yıllarda sobayla ısınan bir evde sobanın olmadığı odada saatlerce deodorant şişesini mikrofon yapıp aynanın karşısında konser veren küçük bir kızın tutkusudur, aşkıdır, vazgeçilmezidir müzik.

O küçücük ellerin tuttuğu metal şişenin soğuğu ve o odanın titreten havası yenik düşmüştür içini ve etrafını ısıtan müzik sevgisinin ateşine. Bu galiba doğuştan işlemiş içime, en derinlerime ve nereden bilebilirdim ki ben daha çocukken milyonlarca albüm satan bir dünya starı ile düet yapacağımı.

Chris de Burgh ile bir araya geldiğimde de yukarıda bahsettiğim günler geldi aklıma.

Elvan gazoz içerdik, Sezen Aksu çalardı
Plastik top ile oynardık, Ajda Pekkan dinlerdik
Erol Evgin’in o sevgi dolu şarkılarına kulak verirdik, Chevrolet marka dolmuşlarda anne kucağında semtten semte geçerken.
Yılbaşlarında heyecanla bu isimleri daha çok bir arada görme heyecanı ile geçmedik mi tv başına?

O dönem kimler neleri severdi bilmiyorum ama benim sevdam radyoda duyduğum şarkılar, tv’de gördüğüm şarkıcılardı.

Biraz daha büyüdüm, ortaokul çağına, yani 90’lara geldim, abone oldum Yonca Evcimik’e, duygulandım İzel-Çelik-Ercan üçlüsüyle, Tarkan ile kıpırdandım, nice buruk dizeler, elimi göğsüme sokup kalbime tokat atan melodiler ile gün geldi hüzünlendim, yeri geldi gözyaşları yerçekimine yenik düştü yanaklarımın üzerinden.

Şöyle bir dönüp bakıyorum da insan temel ihtiyaçlarına ek olarak doğduğundan itibaren müziksiz yaşamıyor. Her derdin, her sevincin adresi sanki şarkılar ve hayatımızın değişmez bir parçası adeta. Ve ne mutlu ki ben de varım bu alemde ve biliyorum asla bırakmayacağımız birbirimizi. Sesimle renk verdiğim şarkılar, dinlemekten yılmadığım meslektaşlarımın eserleri.

HayatMüzik biribirinden kopmayacak iki kelimenin evliliği olmuş. Ne de güzel olmuş. Hiç ayrılmamak üzere…

Aydan Kaya/ Hayat Müzik/ 2012
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe