EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

1 Kasım 2011 Salı

SELİM GÜLGÖREN, HAYAT MÜZİK'TE!


-İlk albümünüz ''İstanbul Bana Dar''ın ardından yeni şarkınız Cennet ile müzik severlerle buluştunuz. Neden bir albüm yerine, dijital platformda satışa sunulan bir şarkı yayımlamayı tercih ettiniz?


Eskiden  albümler  12 ,13 hatta kimi sanatçıya göre 15 şarkılık yapılıyordu ve biz bu albümleri sadece radyolarda ve müzik kanallarında izleyebiliyor ve dinleyebiliyorduk .Beğenen insan gidip albümü satın alabiliyordu ve böylece bir satış rakamı sağlanıp o rakamla yapımcı,besteci ,aranjör ,şarkıcı albüm masrafları her şey rahat rahat çıkabiliyordu,kısacası herkes bu işten ekmek yiyordu. Ama şimdi o albümlerin hiçbiri satmıyor çünkü her şey dinleyicinin parmaklarının ucunda artık şarkıya hatta o klibe ulaşmak o kadar kolay ki,çabuk tüketiliyor şarkılar, 2 ayda eskiyor bir yenisini istiyor dinleyici, çok büyük bir emekle albümü hazırlıyorsunuz,ve satılamadan şarkılar eskiyor,gidiyor. Bu durumda albüm için birazcık yavaş ilerlemek istiyorum ,bir müddet şarkılarımı tek tek duyurup yaza doğru bir albüm yapabiliriz diye düşünüyorum ama dediğim gibi bu konuyla ilgi biraz tedirginim ne kadar iyi olursa olsun çabuk tüketiliyor her şey.

-''Cennet'' aslında internette eser sahibi Ahmet Enes Karaçam tarafından yorumlanmış ve belli bir dinleyici kitlesi edinmiş bir şarkı. Siz nasıl keşfettiniz bu şarkıyı ve yorumlamaya nasıl karar verdiniz?


Vallahi ben cenneti satın aldığımda o şarkıyı doğru düzgün bilen yoktu. Şarkının demo halini dinletmediğim radyocu televizyoncu kalmamıştı. Kimsenin bildiği yoktu. 2007 senesinden beri cennet Ahmet arkadaşımın sesiyle internette her yerdeymiş ona rağmen sektörü bilen insanlardan hiç bilen birine rast gelmedim  ve ayrıca dinleyen bir çok radyocu ve tv den olan arkadaşlarım aman bu çıkış parçan olmasın albüme koy  bu tarz olmaz, radyolarda çalınmaz, zor olur dediler çok düşündüm çıkarmak için. Şarkının tarzını değiştirdim ve alt yapılarına çok inandık evet budur dedikten sonra çıkardık..kısacası bu şarkı nedense ben aldıktan sonra ve çıkardıktan sonra keşfedilmeye başladı .

-Şarkı kısa sürede özellikle radyolar tarafından büyük ilgi gördü. Kısa zamanda bu kadar olumlu tepki bekliyor muydunuz?


Şükürler olsun radyo ve tv’ler şarkıyı ve tarzımızı çok sevdiler .Bizim için ellerinden gelen desteği vermeye çalıştılar onlara her sanatçı gibi minnetarım..Onların sayesinde duyuldu ve dinleyici sevmeye başladı geri dönüşleri yavaş yavaş almaya başladık…


-Sizi ilk albümünüz öncesinde bir dizi film  projesinde izledik. Dolayısıyla albümle beraber oyunculuk anlamında da yeni projeler bekleniyor sizden. Bu doğrultuda çalışmalarınız var mı?


Ben şarkıcıyım ve bir müzisyenim. O dizinin müziklerini yaparak başladım tesadüfen rol aldım. Profesyonel bir oyuncu değilim. O kadar profesyonel, bu işe kendini adamış oyuncular varken benden böyle bir beklenti olması tuhaf geliyor. Çok teklif geliyor ama benim önceliğim müzik. Şarkılarımı ve aranjelerimi duyurmak istiyorum.Gerisini ilerleyen dönemlerde düşünürüz (gülüyor)
 
- ''Cennet'' in akabinde neler bekliyor Selim Gülgören kariyerini? Müzikal anlamda yeni çalışmalarınızdan bahseder misiniz?


7/24 müzik müzik. Ocak ayında kısmetse yeni single çalışmamı çıkartmayı planlıyorum aranjmanlarını stüdyomda hazırlıyorum. Sürprizlerim olacak inşallah.

-Dinleyicilerinizle hangi platformlar üzerinden haberleşiyorsunuz? Buradan okurlarımızla paylaşalım biz de.


Bir çok Selim Gülgören adına açılmış sahte hesaplar var bunların hiç biri ben değilim.Bana www.selimgulgoren.com.tr adresinden gerçek facebook fan sayfamıza ve twitter hesabıma ulaşabilirler.


-Sahne çalışmalarınız oluyor mu? Yeni şarkı ile beraber sahne programı, imza günü gibi etkinlikler de programlanmıştır diye düşünüyorum.


Avrupayla ufak ufak başladık,her yere gitmeye çalışıyorum.Diğer etkinliklerimizi www.selimgulgoren.com.tr ‘den takip edebilirler

-Hayat Müzik Platformu takipçilerine ve dinleyicilerinize son olarak neler söylemek istersiniz?

İginiz ve desteğiniz için sizlere sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum.bende bir takipçiniz olarak Hayat Müzik Platformu'na ve sevenlerime hayatınızdan müzik hiç eksik olmasın diyorum.

Röportaj:Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2011

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe